LASER-GO GLOBAL: Global Development of the European Strategic Partnership in Photonics for Health , Grant Agreement number 783420 LASER-GO –GLOBAL-COS-CLUSINT-2016-03-01
Partneriai iš Lietuvos (koordinatorius), Prancūzijos, Austrijos, Ispanijos bei Vokietijos 2019 metų birželio 30d. sėkmingai baigė įgyvendinti bendrą projektą – LASER-GO GLOBAL.
Projekto tikslas – plėtoti Europos klasterių bendradarbiavimą tarpsektorinėje sveikatos-fotonikos technologijų srityje. Konsorciumas sujungia šešis klasterius iš penkių pažangių ir sparčiai augančių Europos Sąjungos šalių, atstovaujančius apie 1600 įmonių ir 100 mokslo ir tyrimų institucijų iš medicinos, biotechnologijų ir fotonikos sektorių.
Partneriai: Optics Valley (OV) – didžiausias klasteris Prancūzijoje, besispecializuojantis optikos, fotonikos, elektronikos ir programinės įrangos srityse, Human.technology Styria (HTS) – pagrindinis klasteris Austrijoje, kuris specializuojasi gyvosios gamtos mokslų ir sveikatos priežiūros technologijų srityje, Medicen Paris Region (MEDICEN)- Prancūzijos verslo klasteris, besispecializuojantis biomedicininėje inžinerijoje, Biocat la fundacio bioregio de Catalunya (BIOCAT)- Ispanijos Katalonijos regiono klasteris veikiantis ekosistemų sveikatos priežiūros ir gyvosios gamtos mokslų sektoriuje. OPTENCE – Kompetenznetz Optische Technologien Hessen/Rheinland-Pfalz (Optence e. V.)- vienas iš svarbiausių Vokietijos optinių technologijų klasterių Hesene ir Reino krašto-Pfalco regione. Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris (LITEK™) – aukštųjų technologijų klasteris Lietuvoje, veikiantis optoelektronikos ir lazerinių technologijų srityje.
Projekto veiklos. Projekto metu buvo žvalgomos tikslinės eksporto rinkos Australijoje, Japonijoje, JAV, Pietų Korėjoje, Malaizijoje, Izraelyje, Kanadoje, renkama Europos įmonėms aktuali informacija apie šių rinkų poreikius, kuriami nauji verslo ryšiai, dalinamasi įėjimo į naujas rinkas patirtimi, steigiamos įmonių atstovybės, pristatomi Europos įmonių produktai ir realizuojami verslo pasiūlymai. Tikimasi, kad šio projekto naudą pajus mažiausiai 240 įmonių ir ateityje inovatyvių produktų eksportas į šias tikslines rinkas išaugs 20%, o į klasterių įmones bus pritraukta apie 20 milijonų eurų investicijų moksliniams tyrimams vystyti.
LITEK™- šio projekto koordinatorius. Klasteris buvo atsakingas už projekto veiklų įgyvendinimą, siekiant sukurti stiprią strateginę partnerystę medicinos fotonikos srityje, įtraukiant aukščiau paminėtus penkis klasterius.
Projekto trukmė: 2018/01/01 – 2019/06/30
Priemonė: COSME
4 liepos, 2019