a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > LITEK dalyvavo koučingo mokymuose

LITEK dalyvavo koučingo mokymuose

2012 rugsėjo 24-27 dienomis vyko LITEK mokymų sesija iš ciklo „Mokymai komandų formavimo ir bendradarbiavimo ryšių stiprinimo klausimais“, kurie yra dalinai finansuojami projekto „Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio tarptautinio konkurencingumo stiprinimas“ (Nr. VP2-1.4-ŪM-01-K-01-017) lėšomis.

Naujų produktų kūrimas, gamyba bei rinkų jiems paieška yra sudėtingas procesas, ypatingai šiuolaikinėje, greitai besikeičiančioje ekonominėje aplinkoje. Todėl norint pasiekti norimus rezultatus, reikalingas įmonių darbuotojų gebėjimas keistis, prisitaikyti ir veikti naujoje aplinkoje, dirbti komandose ir pan. Tai aktualu kiekvienai atskirai įmonei, tačiau dar aktualiau planuojant įgyvendinti bendrus visam klasteriui projektus. Todėl mokymų programa  orientuota į dvi pagrindines kryptis: 1) komandų formavimą, komandų lyderių ugdymą, t.y. klasterio narių vidinių ryšių formavimą ir stiprinimą, ir 2) klasterio narių bendravimo bei bendradarbiavimo ugdymą, t.y. sudarymą sąlygų klasterio nariams pasikeisti patirtimi ir įgyti naujos patirties stiprinant išorinius ryšius.
Klasterį sudarančių organizacijų vadovai didelį dėmesį skiria organizacijų plėtrai, vizijos ir misijos sąvokų kūrimui, klientų paieškai, patrauklaus įvaizdžio ir produktų kūrimui. Darbuotojų motyvavimas, bendravimas, įtraukimas į komandų veiklą, paskatinimas ir grįžtamo ryšio teikimas dažnai didžiąja dalimi gula ant organizacijos viduriniosios ir žemesniosios grandies vadovų, gamybos komandos lyderių pečių. Patirtis rodo, kad organizacijose, kur skiriamas dėmesys visapusiškam įvairių vadovavimo grandžių vadovų ugdymui, pasiekiami žymiai geresni kokybiniai bei kiekybiniai rezultatai.
2012 rugsėjo 24-27 dienos mokymų sesija buvo skirta  išsiaiškinti viduriniosios ir žemesniosios grandies vadovų vadovų asmeninį koučingo stilių ir suprasti efektyvaus jo tobulinimo sritis, suprasti ir įvertinti kiekvieno dalyvio koučingo stiliaus įtaką, susipažinti su praktiniu koučingo modeliu, kuris leidžia daryti įtaką ir ugdyti kitų žmonių efektyvumą, praktiškai pabandyti panaudoti žingsnius skirtingose situacijose, sustiprinti savo jau esamą vadovavimo ir įtakojimo patirtį ir žinias, atnaujinti ir sustiprinti supratimą apie koučingą.

Koučingas – tai interaktyvus bendravimo tarp organizacijos narių (vadovo su darbuotoju, kolegos su kolega, darbuotojo su vadovu) procesas, kurio tikslas – skleisti pozityvią įtaką. Koučingas stiprina motyvaciją, veiklumą, supratimą ir padeda sparčiai tobulinti kitą asmenį. Koučingas – tai pastoviai vykstantis partnerystės santykių kūrimo ir rezultato siekimo procesas. Koučingo diskusijos gali būti vertinamos kaip formalus administracinis procesas arba jų poreikis iškyla dėl kažkokio įvykio, incidento, sutrikimo siekiant tikslo, projekto eigoje ar dėl tarpusavio santykių krizės.
Koučingo specialisto ar vadovo tikslai – padėti kitiems pamatyti poreikį ir pasiruošti pasikeitimams, paskatinti ir padėti kitiems siekti sėkmės, pagreitinti pastovų tobulėjimą ir sėkmingą veiklą, treniruoti stiprias savybes ir šalinti silpnas vietas, paskatinti kitus pasitempti ir prisiimti atsakomybę, skatinti augimą ir ugdymą, stiprinti atsidavimą veiklai ir tikslams, palaikyti organizacijos vertybes ir kultūrą.

Mokymus vedė UAB „Sėkmės laboratorija“ lektorius Ritoldas Narmontas – treneris ekspertas, sertifikuotas kaučeris supervizorius, atestuotas globalios organizacijos ICMCI narys, jam suteiktas CMC (Certified Management Consultant) vardas. Ritoldas specializuojasi organizacijų plėtros, vadybos, derybų, komunikacijos, viešo kalbėjimo ir oratorinio meno bei profesionalaus pardavimo srityse. Ritoldas turi 15 metų trenerio patirtį. Yra parengęs ir vedęs daugiau nei 700 mokymų, dirbęs su įvairių atsakomybės lygių žmonėmis – nuo aktyvaus pardavėjo iki aukščiausio lygio vadovo ir politiko. Jis yra sėkmingai konsultavęs ir atlikęs tęstinius mokymus tokioms organizacijoms kaip „Swedbank“, „SEB bankas“, „Ūkio bankas“, „DNB Nord bankas“, „Danske bankas“, „Lietuvos energija“, „VST“, „Maxima LT“, „Palink“, „Eurovaistinė“, „Statoil Lietuva“, „Microsoft Lietuva“, „Švyturys – Utenos alus“, „Audimas“, „15 minučių“ ir eilėje kitų bendrovių.

Planuojama, kad iš viso LITEK projekto „Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio tarptautinio konkurencingumo stiprinimas“ metu mokymų komandų formavimo ir bendradarbiavimo ryšių stiprinimo klausimais bus apmokyti ne mažiau kaip 50 klasterio įmonių darbuotojų.