a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > RespiceSME

RespiceSME

Įgyvendinti projektai
RespiceSME: Regional and National European Support for Photonics Innovation Clusters enhancing SMEs Innovation Potential, H2020-ICT-2015

Europos partneriai – Vokietija, Švedija, Prancūzija, Graikija, Austrija, Lietuva, Ispanija, Airija ir Jungtinės karalystės, 2016 m. pradžioje pradėjo veiklą bendrame projekte RespiceSME. Šiuo projektu siekiama padėti didinti bendrą inovacijų potencialą Europos fotonikos mažų ir vidutinių įmonių (trump. MVĮ), veikiančių optikos/fotonikos srityje ar dirbančių su susijusiomis technologijomis.

Kylantis fotonikos šakos ekonomikos augimas sąlygoja, jog Europa turėtų skirti daugiau dėmesio tiriant MVĮ veiklą, kad jos galėtų geriau išnaudoti savo inovacinį potencialą, skatinti intensyvesnį verslo bendradarbiavimą tarp fotonikos įmonių ir inicijuoti skirtingų sektorių, tokių kaip augantys sveikatos priežiūros, aplinkos ir energetikos sektoriai, bendradarbiavimą.

Šio projekto metu komanda ieškos būdų nustatyti MVĮ inovacinį potencialą ir išnagrinės fotonikos srityje veikiančių kompanijų vertės grandinę. Galiausiai bus suformuoti pasiūlymai dėl Europos viešojo ir privataus sektorių paramos skirstymo įmonių infrastruktūrai, mokymams ir tobulėjimui. Siekti šio tikslo padės inovacijų klasteriai bei platformos, atliekančios pagrindinį pagalbininkų vaidmenį, leidžiantį jų nariams įgyti prieigą prie įvairių išteklių : RD&I platformų viešosiose ir privačiosiose institucijų, kapitalo teikėjų , švietimo objektų ir t.t.

LITEK šiame projekte bus atsakingas už inovacijų potencialo apibrėžimą ir aukštųjų technologijų  fotonikos mažų ir vidutinių įmonių brenchmark‘ingą. Taip pat klasteris bus atsakingas už video konkurso, skirto jauniesiems europiečiams, organizavimą tema „Ką fotonika ir lazeriai reiškia man“.

 Daugiau informacijos >>

LITEK
Date

21 sausio, 2016