a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > LITEK nariai kuria visame pasaulyje atpažįstamus produktus

LITEK nariai kuria visame pasaulyje atpažįstamus produktus

„Ekspla“ – viena iš „Prism Award 2023“ finalininkų lazerių kategorijoje. Jų inovacija – pikosekundinis lazeris PT277-XIR – padeda matyti molekulių darinius, kurie yra maždaug tūkstantį kartų mažesni už plauko storį ir yra puikus įrankis moksliniams tyrimams.

„Šio lazerio išskirtinumas – itin geros specifikacijos, leidžiančios atlikti tyrimus kelis kartus didesniu tikslumu nei anksčiau naudota technologija“, – teigia EKSPLA pardavimų vadovas Mantvydas Jašinskas.

Tai antras kartas įmonės istorijoje, kai EKSPLA produktai pateko į finalą. 2010 m. Ekspla laimėjo „Prism Awards“ apdovanojimą, pristatydama DPSS derinamo bangos ilgio nanosekundinį lazerį.

Antrus metus iš eilės

Pernai metais šiame konkurse nominuotos dvi Lietuvos įmonės. LITEK klasterio narys LITILIT tapo vienu iš nominantų apdovanojimui „Prism Awards 2022“ pramoninių lazerių kategorijoje.

„Prism Awards 2022“ programinės įrangos kategorijoje nominacijų finalininkais taip pat tapo dar viena Lietuvos įmonė, programinės įrangos lazerinių staklių valdymui gamintoja, UAB „Direct machining control“.

“Prism Awards” – fotonikos bendruomenės “oskarai”

Prism Awards“ yra kasmetinis tarptautinis konkursas, kurio metu pagerbiami geriausi nauji optikos ir fotonikos gaminiai rinkoje. Šį apdovanojimą Tarptautinė optikos ir fotonikos draugija (SPIE) kasmet įteikia lazerių, fotonikos ar optikos įmonėms už inovatyviausius metų gaminius.

Nugalėtojai bus paskelbti iškilmingoje ceremonijoje 2023 m. vasario 1 d. San Franciske.