a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Pranešimai  > LITILIT nuominuota lazerių „Oskaru“

LITILIT nuominuota lazerių „Oskaru“

Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK™) įmonė LITILIT tapo tarptautinės fotonikos draugijos SPIE (the International Society for Optics and Photonics) paskelbto konkurso „Prism Awards 2022“ (JAV) viena iš nominančių apdovanojimui pramoninių lazerių kategorijoje. Šis apdovanojimas kasmet yra įteikiamas lazerių, fotonikos ar optikos įmonėms už jų inovatyviausiais pripažintus metų gaminius.

„Kovoti dėl apdovanojimo su rinkos senbuviais iš Vokietijos bei Izraelio – svarbus įvertinimas mums, rodantis, jog mūsų kuriama technologija – išskirtinė. Tarp nominantų patekome su ultratrumpųjų impulsų generatoriumi lazeriu „Neolit“ – tokio tipo lazeris nenaudoja puslaidininkinių medžiagų kaip galis ar arsenas. Dėl šios priežasties gaminio tarnavimo laikas ilgesnis, o drauge jis tvaresnis – tai yra vienas pagrindinių kriterijų vertinant konkurso dalyvius. Tai, kad tapome „Prism Awards 2022“ apdovanojimų finalininkais, įrodo mūsų technologijų įvertinimą globaliu mastu. Šis įvertinimas mums ypač svarbus planuojant tolimesnius įmonės investicijų etapus“ – teigia  įmonės LITILIT vadovas Nikolajus Gavrilinas.

„Prism Awards 2022“ programinės įrangos kategorijoje nominacijų finalininkais taip pat tapo dar viena Lietuvos įmonė, programinės įrangos lazerinių staklių valdymui gamintoja, UAB „Direct machining control“.

Žvelgiant į šio prestižinio fotonikos konkurso istoriją, garbingą apdovanojimą pažangiausių pasaulyje gaminių mokslinių lazerių kategorijoje 2011 metais už sukurtą NT200 lazerinę sistemą yra gavusi LITEK™ narė UAB „EKSPLA“. Tai kol kas pirmasis ir vienintelis „Prism Awards“ apdovanojimas Lietuvos lazerių bendruomenėje.

„Prism Awards“ – tai  kasmetinis tarptautinis konkursas, kurio metu yra apdovanojamos įmonės, kuriančios produktus, darančius teigiamą poveikį aplinkai, sprendžiančios problemas ir gerinančios gyvenimą pasitelkiant fotoniką. Konkursas prilyginamas kino industrijos „Oskarams“.  Šiemet „Prism Awards 2022“ rengėjai paskelbė nominantus į apdovanojimus dešimtyje kategorijų: išplėstinė ir virtualioji realybė (augmented & virtual reality), autonominis transportas, programinė įranga, lazeriai pramonei ir mokslui, biomedicinai skirti fotonikos prietaisai ir kt.