a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Informaciniai  > Lazeriai. Mokslas ir technologijos: 2021

Lazeriai. Mokslas ir technologijos: 2021

Paskutinįjį 2021 metų vasaros penktadienį vyko tradicinė nacionalinė konferencija „Lazeriai. Mokslas ir technologijos“, subūrusi tiek Lietuvos lazerių sektoriaus senbuvius, tiek jaunuosius startuolius. Anot Lietuvos Lazerių asociacijos vykdančiojo direktoriaus Dr. Petro Balkevičiaus, šiuo metu lazerių sektoriuje veikia virš 50 įmonių, generuojančių per 160 Mln. Eur apyvartą. Džiugina, jog pasaulį sustabdžiusi COVID-19 pandemija sektoriaus augimo nesulėtino. „Tiek išaugusi sektoriaus apyvarta, tiek įmonių skaičius liudija, kad poreikis aukštosioms technologijoms, inovacijoms ir skaitmenizacijai yra didelis kaip niekada“- teigia Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK™) koordinatorė Kristina Ananičienė.

Renginyje, kaip ir visada, buvo aptariamos aktualiausios Lietuvos lazerių sektoriaus naujienos, pristatomi naujausi mokslo pasiekimai, plėtros galimybės ir lūkesčiai. Taip pat diskutuojama apie Lietuvos lazerių pramonės perspektyvas ir iššūkius. Konferencijos „Lazeriai. Mokslas ir technologijos“ metu, dalyviai susipažino su būsimos VšĮ „Inovacijų agentūros“ vizija, misijomis grįstų mokslo ir inovacijų programų kūrimo procesu bei būsimuoju inovacijų finansavimo periodu.

Renginio metu LITEK™ koordinatorė K. Ananičienė pristatė galimybes pasinaudoti Europinio skaitmeninio inovacijų centro „PhotonHUB Europe“ teikiamomis paslaugomis bei galimybėmis. PhotonHUB Europe – tai vieno langelio principu veikianti platforma, kurios pagrindinis tikslas yra padėti sveikatos, agromaisto, transporto, kosmoso, tradicinės pramonės bei kitų sektorių įmonėms skaitmenizuotis, kuriant bei diegiant fotonika paremtas pažangias technologijas. Platus ekspertų bei konsultantų tinklas siūlo pagalbą užmezgant verslo ar MTEPI ryšius, keliant kompetencijas lazerių ar fotonikos srityje, pritraukiant investicijas MTEPI ar verslo augimui, gaunant paramą technologiniams eksperimentams „test-before-invest“.

Daugiau apie galimybes verslui galite sužinoti susisiekę info@litek.lt arba photonhub.eu

„PhotonHub Europe – ką galime padaryti dėl jūsų?“ :