Nuotolinis renginys moksleiviams „Atsargiai! Lazerio spinduliuotė“
Rugsėjo 9 – 17 d. jau aštuonioliktąjį kartą Lietuvoje vyko mokslo populiarinimo festivalis „Erdvėlaivis žemė 2021″, kurio metu šalies moksleiviai turėjo galimybę dalyvauti įvariuose edukaciniuose renginiuose bei susipažinti su naujausiais mokslo pasiekimais. LITEK™ klasterio nariai, VšĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“ (FIMTP) ,UAB „Ekspla“, Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC), yra šio, vieno didžiausių Lietuvoje mokslo populiarinimo renginio partneriai.
Rugsėjo 16 d. Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas, kartu su partneriais, vyresniųjų klasių moksleiviams ir visiems, besidomintiems lazerių mokslu surengė nuotolinę ekskursiją „Atsargiai! Lazerio spinduliuotė“. Renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su mokslininkų laboratorijose vystomomis technologijomis, užduoti norimus klausimus.
FTMC Lazerinio mikroapdirbimo technologijų laboratorijos mokslininkas dr. Romualdas Trusovas festivalio „Atsargiai! Lazerio spinduliuotė“ dalyviams pasakojo apie lazerių panaudojimo galimybes bei FTMC Lazerinių technologijų skyriuje vystomas pažangiausias lazerinio mikroapdirbimo technologijas: efektyviąją abliaciją bei selektyvaus metalų nusodinimo ant dielektrikų technologiją.
Antros pagal dydį Lietuvoje pažangių lazerių gamintojos UAB „Ekspla“ darbuotojas, inžinierius konstruktorius Donatas Lengvinas renginio dalyviams papasakojo apie įmonėje konstruojamus lazerius bei lazerines sistemas, kurie garsina šalį visame pasaulyje.
FTMC 3D technologijų ir robotikos laboratorijos jaunesnioji mokslo darbuotoja Ada Steponavičiūtė nuotolinės ekskursijos dalyvius supažindino su skirtingomis 3D spausdinimo technologijomis, jų veikimo principais, naudojamomis medžiagomis, pridėtinės gamybos privalumais, lyginant su įprastomis gamybos technologijomis. Taip pat jaunoji mokslininkė papasakojo apie FTMC LTS 3D technologijų ir robotikos laboratorijoje turimą 3D spausdinimo įrangą, pademonstravo spausdinimo proceso vaizdo įrašus bei iš metalo ir keramikos atspausdintų objektų vaizdus.
„Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas bei partneriai tikisi, kad mokslo populiarinimo renginys paskatins moksleivius domėtis perspektyviais tiksliaisiais mokslais, kurie prisideda prie Lietuvos technologinės pažangos bei inovacijų spartinimo ir tuo pačiu visos šalies žmonių gerovės kūrimo.“-teigia LITEK™ klasterio vadovė Kristina Ananičienė.
Straipsnis rengtas remiantis FTMC tekstu:
https://www.ftmc.lt/news/990/68/Edukacinis-renginys-mokslo-festivalyje-Erdvelaivis-zeme-2021
Nuotraukų autorė FTMC Lazerinių technologijų skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja Ada Steponavičiūtė