a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Pranešimai  > Europos fotonikos akademija – pramonės praktinių įgūdžių bei žinių fotonikoje tobulinimui

Europos fotonikos akademija – pramonės praktinių įgūdžių bei žinių fotonikoje tobulinimui

Konsorciumas, kuriame yra daugiau nei 50 geriausių Europos fotonikos kompetencijų centrų, sukūrė akademiją, skirtą apmokyti tūkstančius pramonės darbuotojų kaip įsisavinti bei kurti novatoriškus fotonikos sprendimus, susijusius su  didžiuliais iššūkiais visuomenei-pradedant aplinkos tvarumu, baigiant sveika gyvensena ir išmania infrastruktūra. Europos fotonikos akademija pasiūlys mokymus ne tik konferencijų salėje, daug dėmesio skiriant praktiniam mokymui. Kursų dalyviai įgis realios patirties, naudodamiesi naujausiomis technologijomis, gamyba, bandymų įranga ir priemonėmis. Akademijos mokymo centrai pasiūlys unikalius mokymus įvairiose fotonikos technologijų platformose ir taikymo srityse. Akademija iš pradžių veiks ketverius metus su tikslu tapti tvaria ir ilgalaike parama Europos pramonei.

Susidomėjimas šviesos technologijomis klesti, nes 2020 m. pasaulinė fotonikos rinka vertinama 615 mlrd. Eurų, o naujausi tyrimai rodo, kad Europos fotonikos rinka auga daugiau nei dvigubai greičiau nei pasaulio BVP. Tačiau daugeliui įmonių, ypač mažosioms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ), vis dar sunku gauti pažangiausių techninių žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų fotonikos technologijoms. Akademija, kurią įkūrė  Europos Komisijos finansuojamas „vieno langelio“ principu veikiantis fotonikos inovacijų centras „PhotonHub Europe“, padės MVĮ visapusiškai išnaudoti šią ypač svarbią technologiją savo inovacijų veiklai.

„Europos Fotonikos Akademija reiškia, kad MVĮ įgauna galimybę „vieno langelio“ principu pasirinkti iš daugybės mokymų variantų, todėl lengva gauti tiksliai įmonės poreikius atitinkantį mokymo kursą. Įmonės gali būti tikros, kad jų darbuotojai gauna aukščiausios kokybės mokymus, naudojant aukščiausios klasės įrangą, nes kokybės užtikrinimą prižiūri „PhotonHub“,- teigia profesorius Peteris O’Brienas iš UCC Tyndall instituto Airijoje, vadovaujantis mokymo paslaugoms akademijoje – „Tikimės per ateinančius ketverius metus paremti 6000 Europos įmonių mokymuose, kai kiekviena iš jų siųs kelis darbuotojus į vieną ar kelis mūsų mokymus, o keli šimtai įmonių iš karto pradės taikyti fotonikos technologijas savo produktų gamyboje. Todėl manome, kad akademija bus didžiulis katalizatorius Europos bendrovėms įsisavinant fotoniką“.

Fotonika apima šviesos aptikimą, generavimą, manipuliavimą šviesa ir yra raktas, įgalinantis skaitmenines technologijas. Per ateinantį dešimtmetį fotonika padarys didelę įtaką mūsų kasdieniniam gyvenimui – pakeis pramonės šakas, spręs kritines problemas, tokias kaip klimato kaita ir pagerins visuomenės gyvenimo kokybę visoje Europoje. Kai kurios dabartinės programos apima:

  • Žemės ūkį (skenavimo technologija ir infraraudonųjų spindulių vaizdinimas, skirtas maisto gamybai ir kokybei stebėti, bei sodinimo ir drėkinimo jutiklių sistemos),
  • Žaliuosius energijos šaltinius (LED apšvietimas ir fotoelektros prietaisai, naudojami saulės elektrinėms),
  • Informacinių ryšių technologijas (optika duomenims saugoti, perduoti per šviesolaidinius tinklus ir ekranus),
  • Gyvybės mokslą (bandymo ir analizės prietaisai, tokie kaip neinvaziniai gliukozės monitoriai, priežiūros ir nešiojamos diagnostikos priemonės),
  • Medicinos technologijas (chirurgijos lazeriai, fotodinaminė terapija, išmanieji chirurginiai instrumentai).

Europa yra pasaulinė fotonikos technologijų kūrimo lyderė. Daugumą šių naujovių sukūrė moksliniai tyrimai, kuriuos finansuoja Europos Komisija. Naujoji Akademija suteiks Europos darbuotojams galimybę naudotis moderniausiomis fotonikos technologijomis ir pažangiais fotonikos gamybos metodais, organizuodama mokymus ir švietimą. Iki šiol finansavimui atrinkta 40 mokymo centrų visoje Europoje, dar 10 bus paskelbta šiais metais vėliau. Beveik visi Europos regionai galės dalyvauti mokymuose, įskaitant tuos, kurie turi mažai arba visai neturi patirties fotonikos srityje, o centrai yra toli vienas nuo kito, pavyzdžiui, Airijos, Ispanijos, Suomijos ir Graikijos.

Galimi trys mokymų variantai:

  • Internetinis mokymas, skirtas naujiems fotonikos sektoriaus dalyviams.Tai pusės dienos įvadas į fotoniką ir bendra fotonikos, kaip įgalinančios technologijos įvairiose srityse, apžvalga.
  • Demonstraciniai (Demo) centrai, siūlantys vienos dienos mokymus centro patalpose, daugiausia dėmesio skiriant konkretiems fotonikos technologijų taikymams.
  • Patirčių centrai, siūlantys išsamius trijų ar penkių dienų mokymus, daug dėmesio skiriant laboratorinei veiklai ir praktiniam darbui, naudojant moderniausią įrangą ir technologijų taikymų demonstravimo priemones.

 

Norintys mokytis internetu, dalyvauti demonstracinių ar patirčių centrų mokymuose, visą informaciją bei registraciją gali rasti mokymų kataloge „PhotonHub“ svetainėje. 

Daugiau informacijos apie „PhotonHub“ mokymus internetu, demonstraciniuose bei patirčių centruose šioje nuorodoje.