a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Pranešimai  > Naujas klasterio narys – įmonė Sargasas

Naujas klasterio narys – įmonė Sargasas

LITEK™ klasterio narių gretas papildė tiksliosios mechanikos atstovas – UAB „Sargasas“. Tai aukštųjų technologijų įmonė, kelianti tiksliosios mechanikos standartus. Įmonė gamina itin didelio tikslumo detales lazeriams, optomechanikos prietaisams, medicinos, aviacijos įrenginiams, gamybinėms staklėms ir kitiems tiksliajai mechanikai priskiriamiems įrenginiams, naudojamiems įvairiuose pramonės sektoriuose.

 

Įkvėpta žvaigždžių tikslioji mechanika

Lazerių, optomechanikos ar aeronautikos progresas yra tiesiog neįsivaizduojamas be didelio tikslumo reikalaujančios mechanikos. Tikslumas, saugumas, aukšti gamybos standartai – Sargasas veiklos pamatas. Įmonės gamybinę veiklą apima tikslus CNC (angl. computer numerical control) frezavimas, CNC tekinimas, detalių smėliavimas, paviršių dekoravimas, miltelinis dažymas bei gaminio surinkimas.

Su ketvirtąja pramonės revoliucija koja kojon žengianti įmonė nuolat auga tobulindama savo gamybos procesus bei žmogiškąjį kapitalą. Visi gamybos procesai yra pilnai automatizuoti ir stebimi realiu laiku. Visa gamybos grandinė yra kompiuterizuota, kas garantuoja greitą atsaką į suformuotas naujas užduotis bei jų pokyčius. Aukštos kvalifikacijos darbuotojai bei pažangios technologijos sukuria galimybes rinkai tiekti išskirtinės kokybės paslaugas ir būti vis labiau matomiems.

Sargasas yra viena iš optomechanikos komponentų tiekėjų Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijai (CERN). Kartu su kitomis 13 Lietuvos įmonių UAB „Sargasas“ aktyviai dalyvauja CERN projektuose ir teikia technologinius ir inžinerinius sprendimus.

Sargasas (Theta Scorpii, θ Sco) – šviesiausia žvaigždė Skorpiono žvaigždyno pietuose. Ji tokia ryški, kad yra matoma plika akimi naktiniame danguje. Sargasas ypatingas dėl greitos evoliucijos – su kiekvienu milijonu metų ši žvaigždė tampa tik ryškesnė ir kaitresnė.
Klasterinė veikla

UAB „Sargasas“ jau ne vienerius metus bendradarbiauja su Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio įmonėmis bei kitais Lietuvos lazerių gamintojais. Tapimas klasterio nariu dar labiau paskatins bendradarbiavimą bei sustiprins LITEK™ klasterio vertės kūrimo grandinę. Bendrų tikslų siekimas suteiks galimybę būti stipresniems ir dar labiau matomiems pasauliniame lazerinių ir inžinerinių technologijų kontekste.

 

Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris – tai nuolat auganti ir besikeičianti organizacija, atsiliepianti į rinkos bei klasterio narių poreikius ir kviečianti prisijungti naujus narius iš Lietuvos ir užsienio, dirbančius lazerinių ir inžinerinių technologijų srityse, kartu siekti bendro tikslo.