a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Pranešimai  > Lietuvos lazerių asociacija kviečia dalyvauti konkurse ir kartu minėti Šviesos dieną

Lietuvos lazerių asociacija kviečia dalyvauti konkurse ir kartu minėti Šviesos dieną

Artėjant Jungtinių Tautų ir UNESCO inicijuotai Tarptautinei šviesos dienai, kuri kasmet minima gegužės 16 d., Lietuvos lazerių asociacijos narės kviečia prisijungti prie iniciatyvos, dalyvauti konkurse ir daugiau sužinoti apie lazerius, kurie 60 su viršum metų prisideda prie mokslo ir medicinos pažangos.

Šių metų Tarptautinės šviesos dienos šūkis – „Pasitikėk mokslu“ (angl. Trust Science), kuriuo visuomenė raginama pasitikėti mokslu ir mokslininkais.„Jau antrus metus pasaulį sukausčiusi pandemija išryškino mokslo ekosistemų svarbą sprendžiant pasaulines krizes. Esame unikalių sprendimų ir atradimų liudininkai, kai per itin trumpą laiką – kiek daugiau nei per metus – buvo ištirti ir rasti sprendimai kovoje su COVID-19. Pastarieji dveji metai priminė, koks svarbus pasauliui ir žmonijai yra pasitikėjimas mokslu“, – sako Lietuvos lazerių asociacijos vykdomasis direktorius dr. Petras Balkevičius.

Lazerių revoliucija medicinoje

Asociacijos narės, minėdamos Tarptautinę šviesos dieną, akcentuos lazerių ir jų technologijų naudojimo medicinoje galimybes. Šviesos technologijų potencialas dar tik įsibėgėja, o šių technologijų kūrėjų teigimu, lazerių naudojimo galimybės medicinoje – beribės. Lazeris nuo pat sukūrimo pradžios įsitvirtino medicinoje. Daugelis žino, kad lazeriais atliekamos regos korekcijos operacijos, tačiau retas yra girdėjęs, kad lazeriai turi neišsemiamą potencialą gelbstint gyvybes – nuo ankstyviausios stadijos susirgimų diagnostikos iki – lyg iš mokslinės fantastikos filmų – organizmą „remontuojančių“ nanorobotukų ar atsarginių organų auginimo iš kelių žmogaus ląstelių specialiose gardelėse.

Daugiau apie lazerių naudojimą medicinoje pasakosime ir rodysime artimiausias dvi savaites Lietuvos lazerių asociacijos paskyroje. Prisijunkite!

Nuotraukų konkursas

Kviečiame dalyvauti ir nuotraukų konkurse „Šviesa–tamsa“. Nuotraukos, labiausiai atskleidusios konkurso temą – šviesos ir tamsos žaismą, šešėlius ir kontrastus, bus apdovanotos piniginiais prizais – trims laimingiesiems fotografams mėgėjams atiteks po 200 Eur.

Dalyvių nuotraukas vertins du konkurso komisijos nariai, kurie vienaip ar kitaip yra susiję su mokslu, fotografija ir, be abejo, šviesa.Pirmasis komisijos narys – VU profesorius dr. Mikas Vengris, Lietuvos mokslo premijos laureatas, kartu su kolegomis – dr. Audriumi Dubiečiu ir dr. Mangirdu Malinausku – įvertintas už 15 metų trukusį darbų ciklą „Intensyvios lazerio spinduliuotės sąveika su medžiaga: nuo fundamentinių tyrimų iki naujų technologijų“. Antrasis – Gabrielius Jauniškis, VU FF fizikos magistras ir profesionalus fotografas, įamžinantis svarbiausias akimirkas renginiuose bei garsiausių Lietuvos atlikėjų koncertuose.„Pagauti gerą kadrą – tai aplenkti laiką, nuspėti ateitį ir pasinaudoti šviesomis ir šešėliais. Fizikos studijos padėjo išlavinti loginį mąstymą̨, perprasti akimirkos principą ir žmonių psichologiją“, – sako fotografas Gabrielius Jauniškis ir priduria, kad fotografija – tai gudravimas su šviesa, tamsa ir šešėliais.

Nuotraukų konkursas „Šviesa–tamsa“ vyks 2021 m. gegužės 4–14 dienomis. Dalyvauti gali mėgėjai fotografai, vyresni nei 16 m. amžiaus (jaunesni asmenys gali dalyvauti su tėvų ar globėjų leidimu). Konkursui dalyviai gali teikti po vieną nuotrauką. Fotografijas siųsti Messenger žinute LIETUVOS LAZERIŲ ASOCIACIJOS FACEBOOK paskyroje. Rengėjai finalistus paskelbs 2021 m. gegužės 16 d. (sekmadienį) LIETUVOS LAZERIŲ ASOCIACIJOS FACEBOOK paskyroje.

Daugiau informacijos:

LIETUVOS LAZERIŲ ASOCIACIJOS FACEBOOK paskyroje

arba

Lietuvos lazerių asociacija

Anželika Voinė

+370 619 15 116

anzelika@ltoptics.org