a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Pranešimai  > Fotonika-inovacijų pramonėje katalizatorius

Fotonika-inovacijų pramonėje katalizatorius

Spalio 19-21d. vyko tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda BALTTECHNIKA 2022 – vienintelis ir svarbiausias inžinerinės pramonės metų renginys Lietuvoje, kurio pagrindinis tikslas – prisidėti prie inžinerinės pramonės ir technologijų sektoriaus tvaraus augimo Lietuvoje.

Renginio metu savo kuriamą produkciją, technologijas plačiajai visuomenei pristatė šalies inžinerijos ir technologijų pramonės įmonių tarp jų ir LITEK™ klasterio narės UAB EKSPLA bei didžiausios mokslinių tyrimų institucijos Lietuvoje Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) atstovai. Pasak FTMC technologijų perdavimo koordinatorius K. Naudžius, renginys per penkerius metus stipriai pasikeitė – tapo patrauklesnis tokioms užsienio įmonėms, kurios dalyvauja pasaulinio lygio parodose kaip pavyzdžiui Hanoveryje, Vokietija.

Parodoje renginio dalyviai turėjo galimybę artimiau susipažinti su Lietuvoje kuriamomis lazerinėmis technologijomis bei jų taikymo sprendimais prieinamais pramonei jau šiandien – lazerinis paviršiaus mikroapdirbimas, pjaustymas, markiravimas, ar 3D spausdinimas – tai tik keletas jų.

Visos šviesos technologijos (fotonika), įskaitant lazerius, optinius jutiklius, kameras bei kitus sprendimus, yra vienos pagrindinių katalizatorių, dalyvaujančių tiek inovacijų kūrime, tiek pramonės skaitmenizacijos spartinime. Lazerinės technologijos sparčiai įgalina naujoves medicinoje, kosmoso, karo, automobilių pramonėje, žemės ūkyje, biotechnologijų srityje – ypač ten, kur standartiniai gamybos sprendimai jau yra pasiekę savo technologines galimybes.  Fotonika grįsti sprendimai lemia lanksčią, mažadefektę, gamybą, didelį našumą ir produktyvumą, ypatingą tikslumą išlaikant energijos ir kitų išteklių ekonomiškumą.

PhotonHUB Europe – vieno langelio principu veikiantis didžiausias Europos skaitmeninis inovacijų centras, kartu su LITEK™, padeda įmonėms sužinoti daugiau apie fotonikos indėlį spartinant pramonės transformaciją, ir norintiems tapti šios transformacijos dalimi siūlo platų paslaugų paketą. Daugiau informacijos: info@litek.lt arba www.photonhub.eu