a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Pranešimai  > Būsimoji Vyriausybė akcentuoja klasterių svarbą ekonomikos atsigavimui

Būsimoji Vyriausybė akcentuoja klasterių svarbą ekonomikos atsigavimui

2012 lapkričio 20 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė teikė Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą į Ministrus Pirmininkus svarstyti Seimui. Kandidatas į Ministrus Pirmininkus savo kalboje akcentavo, kad bus rimtas atsakingas Vyriausybės darbas analizuojant, inventorizuojant vykdomus projektus, vertinant jų perspektyvas tęstinumo požiūriu. “Galiu tvirtai pažadėti: vertinsime, ne vadovaudamiesi primityviomis schemomis, pavyzdžiui, „kas pradėta ne mūsų, tas blogai“, o remdamiesi objektyviais profesionalumo, kompetencijos, dalykinio išmanymo kriterijais.” – kalbėjo A.Butkevičius.

Kandidato į Ministrus Pirmininkus kalboje įdomu pasirodė tai, kad pirmuoju prioritetu tarp ekonomikos gaivinimo ir valdymo priemonių A. Butkevičius įvardija pramonės sektorių skatinimą bei klasterių arba inovacijų grupių kūrimą.

Pasak A. Butkevičiaus, šiandien statistiniai duomenys liudija apie ekonominės plėtros lėtėjimą. Pagrindinis ekonomikos augimo variklis yra apdirbamosios pramonės eksportas. Siekdami didesnės ekonominės nepriklausomybės bei stabilumo ilgalaikėje perspektyvoje, skatinsime pramonės sektorių per mokestinę politiką (naujų darbo vietų sukūrimui taikysime mokesčių lengvatas), vienu nacionalinių ekonomikos valdymo prioritetu laikysime klasterių arba inovacijų grupių kūrimą.

Be šių prioritetų pretendentas minėjo būtinybę skatinti modernias bei efektyvias technologijas, o pasiektiems rezultatams įvertinti turėti aiškius kiekybinius ir kokybinius atskaitos taškus, taip pat skatinti smulkų ir vidutinį verslą, siekiant sudaryti palankesnes mokestines sąlygas naujai steigiamoms įmonėms, peržiūrint smulkaus ir vidutinio verslo pajamų apmokestinimo tarifus bei sąlygas, numatant jų lengvinimą etapais aiškiai apibrėžtoje perspektyvoje.

Visą kandidato į Ministrus Pirmininkus kalbą galite skaityti čia.