a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Atidarytas Saulėtekio slėnio technologijų ir inovacijų centras

Atidarytas Saulėtekio slėnio technologijų ir inovacijų centras

Š.m. birželio 10 d. įvyko oficialus Saulėtekio slėnio technologijų ir inovacijų centro atidarymas. Šventėje dalyvavę garbūs svečiai pabrėžė mokslo, verslo ir valstybės bendradarbiavimo naudą, sinergijos svarbą bei įvardijo ateities lūkesčius.

Saulėtekio slėnio technologijų ir inovacijų centras – FTMC Fizikos instituto teritorija Vilniuje, jau daugiau kaip 30 metų jungianti verslą ir mokslą. Joje dirba Fizinių ir technologijos mokslų centras, Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas, aukštųjų technologijų įmonės.

Europos Sąjungos bei privačiomis investicijomis sukurti atviros prieigos centrai suteikė naujų galimybių Saulėtekio slėnyje kuriamų optoelektronikos, inžinerinių, aplinkotyros technologijų taikymui ir diegimui tiek moksle, tiek pramonėje.

Centre jau veikia 23 verslo įmonės, kuriančios ir pritaikančios aukštąsias technologijas. Atidarymo šventėje dalyvavusi prezidentė D. Grybauskaitė teigė, jog jau dabar mūsų šalies mokslininkai turi ką pasiūlyti visam pasauliui aukštųjų technologijų srityje. Anot Prezidentės, investicijos į aukštųjų technologijų vystymą Lietuvoje kuria ne tik pažangą, tačiau ir naujas darbo vietas bei pritraukia užsienio investicijas. Prezidentei renginio metu antrino G. Valušis, Fizinių ir technologijos mokslų centro direktorius, teigdamas, jog mokslo ir verslo bendradarbiavimas yra itin reikalingas, siekiant perkelti gerąsias lietuviškų lazerių tradicijas į naujas sritis – opoelektroniką, nano inžineriją, naujų funkcinių medžiagų kūrimą, ir dar kartą patvirtinti, kad mokslas nesibaigia ties moksliniais straipsniais, o generuoja naujas technologijas kaip ir inovacijų plėtrą šalyje.

 Akimirkos iš atidarymo šventės: