a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Miunchene įvyko tarptautinė paroda „Laser World of Photonics“

Miunchene įvyko tarptautinė paroda „Laser World of Photonics“

Š. m. birželio 26 -29 dienomis Miunchene, Vokietijoje įvyko viena didžiausių ir reikšmingiausių lazerių sektoriaus parodų „Laser World of Photonics 2017“. Parodoje iš viso 1293 dalyviai pristatė savo kuriamas technologijas bei produktus, kuriuos turėjo galimybę pamatyti net 32.000 parodos lankytojų. Ši paroda buvo puiki proga pastebėti, kokios bus ateities fotonikos taikymo sritys, surasti potencialių partnerių ir susirinkti kontaktus ateities kuriamų technologijų vystymui. Kartu su paroda buvo rengiamas kongresas, kurio dėka buvo pritraukti autoritetingiausi fotonikos protai iš viso pasaulio.

Parodoje buvo įrengtas Lietuvos stendas, kuriame dalyvavo platus Lietuvos įmonių spektras – nuo komponentų gamintojų iki lazerinių sistemų integratorių – net 12 įmonių pristatė savo produktus. Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK) nariai Ekspla, ELAS, Optolita bei TOPAG taip pat buvo parodos dalyviai.

VŠĮ “Versli Lietuva” verslo plėtros komandos vadovas Mantas Zamčikas teigia, jog jau 4 kartą Lietuvos įmonės, dalyvaujančios parodoje, parodo iniciatyvumą ir bendradarbiavimą, pamiršta konkurenciją ir ambicijas žengdami link rezultatų, pranokstančių lūkesčius. “Pirmą kartą šioje parodoje sudalyvavome prieš 30 metų” – prisimena Petras Balkevičius , Eksmos direktorius “Tąkart pristatėme pirmąjį savo sukonstruotą lazerį. Po parodos šis lazeris buvo parduotas Vokietijoje ir į Lietuvą negrįžo”.

LITEK atstovavusioms įmonėms šiemet paroda buvo sėkminga. UAB „ELAS“ pristatė naują lazerinio mikroapdirbimo mašiną MASTER1, kuri buvo sukurta darbui su skaidriomis medžiagomis. “Šiomis dienomis populiarėja tokie taikymai kaip safyro padėklų raižymas, stiklo pjaustymas, skylių gręžimas brangakmeniuose bei įvairių medžiagų žymėjimas. Tuo galėjome įsitikinti ir Miuncheno parodoje, sulaukę nemažai suinteresuotų ir potencialių klientų dėmesio.” – teigia Jelena Puchova, UAB „ELAS“ pardavimų vadovė. UAB Ekspla pristatė naujos kartos šviesolaidinius bei pramoninius lazerius, fotoakustinę sistemą medicininiam taikymui, Lietuvoje sukurtos OPCPA technologijos pagrindu pagamintą femtosekundinę derinamo bangos ilgio sistemą bei lazerinius elektronikos komponentus.

„Optolita, parduodanti savo sukurtus produktus „Eksma Optics“ prekės ženklu, parodoje pristatė sprendimus, skirtus sparčiausiai augančiam segmentui – ultaspartiesiems lazeriams. Tai optika ir ultrasparčiųjų impulsų selektorius“ – kalbėjo Daugirdas Kuzma, UAB „Optolita“ marketingo ir verslo plėtros vadovas.

Lazerių sektorius Lietuvoje jau pastaruosius kelerius metus nuolatos auga – per metus maždaug 10-15 proc. O per pastaruosius penkerius metus beveik padvigubėjo. Kuriamos naujos įmonės ir produktai, kurie yra eksportuojami į 100 skirtingų pasaulio valstybių, tarp kurių ir didžiausios Europos Sąjungos šalys bei Japonija ir JAV.