a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > LITEK™ nariai tarptautinėje parodoje „Laser World of Photonics India 2017“

LITEK™ nariai tarptautinėje parodoje „Laser World of Photonics India 2017“

Š.m. rugsėjo 14 – 16 dienomis Delije, Indijoje, vyko pasaulinė fotonikos paroda „Laser World of Photonics India 2017“. Jau šeštus metus organizuojama paroda pritraukė pagrindinius lazerių industrijos atstovus iš viso pasaulio. Savo produktus, paslaugas bei technologijas pristatė per 160 dalyvių iš 16 šalių, o parodą aplankė daugiau nei 6 400 lankytojų, dirbančių fotonikos sektoriuje bei besidominčių juo.

Nei vienų metų nepraleidusios, parodoje dalyvavo ir LITEK™ narės – UAB „Ekspla“ bei UAB „Optolita“, daugiau žinoma „EKSMA Optics“ vardu. Viena didžiausių Lietuvoje lazerių gamintojų parodoje pristate derinamo bangos ilgio pikosekundinius ir nanosekundinius lazerius, pramoninius ultrasparčiuosius lazerius, terahercines spektroskopines sistemas bei aukštos energijos lazerines sistemas, tuo tarpu EKSMA Optics –  lazerių optines ir kristalines komponentes bei elektro-optinius moduliatorius. „Indija mums yra sparčiai auganti fotonikos ir lazerių taikymų rinka. Kiekvienais metais eksportas į Indija auga ir taip pat stebime vis daugiau susidomėjimo mūsų produktais iš įvairių kompanijų ir valstybinių organizacijų Indijoje“ – tvirtino Daugirdas Kuzma, UAB „Optolita“ marketingo ir verslo plėtros vadovas.

Nors į Indiją UAB „Ekspla“ lazeriai parduodami jau daugiau kaip 10 metų, tačiau įsileiti į šią rinką nebuvo taip paprasta. Tokių šalių rinkos specifiškumas nulemia poreikį turėti atstovą, todėl nuo pat pradžių UAB „Ekspla“, EKSMA Optics bei UAB „ELAS“ bedradarbiauja su „Anatech Instruments“. Dėl turimos puikios mokslinės bazės ir kompetencijų, „Ekspla“ gali pasigirti per visą šį laikotarpį pardavusi apie 50 įvairiausių lazerių. Nuo pat pradžių daugiausiai lazerių buvo ir yra skirti atlikti mokslinisu tyrimus. UAB „Ekspla“ Marketingo projektų vadovas Laurynas Ūkanis džiaugėsi, jog „per visą darbo laikotarpį pavyko pelnyti tokių rimtų Indijos mokslo institucijų kaip „Bhabha Atomic research center“ pasitikėjimą.  Atsiliepiant į pasaulines tendencijas, pastaruoju metu padidėjo susidomėjimas aukštos energijos sistemomis.

Lietuvos lazerių kompanijos eksportuoja daugiau kaip 90 % savo produkcijos, įskaitant Indiją. Lazerinių ir optinių komponentų bei sistemų eksportas sudaro apie 8 % viso Lietuvos eksporto į Indiją.

Indijos mokslininkai fotonikos srityje itin aktyviai veikė dar XX a. pradžioje, kai C.V.Raman‘as ir S.N.Bose‘as ėmė tyrinėti molekulinę spektroskopiją bei fotonų statistiką, lėmusių susidomėjimą optika visame pasaulyje. Šiuo metu įvairiausios tyrėjų grupės iš institucijų, tokių kaip Indijos Technologijos institutas (Indian Institute of Technology, IIT), Indijos mokslo institutas (Indian Institute of Science) ir kt., aktyviai atlieka tiek fundamentinius, tiek eksperimentinius tyrimus fotonikos srityje. Lazerinės technologijos yra priskiriamos didelio poveikio technologijoms (angl. Key enabling technologies), darančioms įtaką įvairioms pramonės pramonės šakoms, todėl parodos „Laser World of Photonics India 2017“ organizatoriai džiaugėsi, jog fotonikos pritaikomumas ir taikymas įvairiems sektoriams puikiai atsispindėjo parodos metu.