a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > LITEK™ nariai pasaulinėje „SPIE Photonics West 2018“ parodoje

LITEK™ nariai pasaulinėje „SPIE Photonics West 2018“ parodoje

2018m. sausio bei vasario mėnesių sandūroje įvyko vienas iš didžiausių šių metų fotonikos renginių – „SPIE Photonics West 2018“. Kaip didžiausia fotonikos ir lazerių konferencija Šiaurės Amerikoje, Photonics West jungia daugiau nei 1300 eksponuojamų kompanijų ir 23 000 tarptautinių dalyvių iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir tarptautinės bendruomenės. Todėl šis garsus renginys suteikia puikią galimybę sustiprinti tarptautinius ryšius. Renginys tradiciškai vyko San Franciske, Kalifornijoje ir apjungė net tris pasaulinio lygio konferencijas ( BIOS, LASE ir OPTO ) bei dvi parodas.  Konferencijos buvo orientuotos į bio-medicinius taikymus, lazerinę pramonę, medžiagas bei prietaisus, taikomus fotonikoje. Dalyvaujančios kompanijos turėjo galimybę savo produktus ir paslaugas pristatyti nedidelėje tikslinėje parodoje, vykusioje šalia BIOS konferencijos bei didelėje bendroje trijų dienų parodoje, skirtoje visų konferencijų dalyviams. Ši paroda suteikė galimybę ne tik pristatyti naujus produktus, bet  pamatyti kai kurias perspektyviausias naujoves aukščiau paminėtose srityse.

„SPIE Photonics West 2018“ dalyvavo dvi LITEK™ įmonės: UAB „Ekspla“, UAB „Optolita“. UAB “Ekspla” pristatė Femtolux 3 ir PhotoSonus gaminius BIOS – didžiausioje biofotonikos, biomedicininės optikos ir vaizdinimo (imaging) konferencijos ekspozicijoje. Didelio susidomėjimo šiame stende sulaukė prietaisas PhotoSonus, kuris yra specializuotas lazerinis šaltinis, skirtas fotoakustinei sistemai. Tokios sistemos, panašiai kaip ir ultragarsinis echoskopas, geba atkurti biologinių audinių struktūrą pagal detektuojamas akustines bangas. Tik šiuo atveju tokių bangų sužadinimui yra naudojamas lazeris. Ekspozicijos lankytojai domėjosi tiek pačiu taikymu, tiek jam tinkamais lazeriniais šaltiniais. Vis dėlto parodos dalyvius labiausiai domino galutinis sprendimas – pilna fotoakustinio vaizdinimo sistema kartu su lazeriu ir ultragarso registravimo ir apdorojimo sistema. Pačioje „SPIE Photonics West 2018“ parodoje buvo eksponuojama gerokai daugiau UAB “Ekspla” produktų, skirtų platesniam taikymų ratui. Parodos lankytojai domėjosi pristatytomis mazgų programos naujovėmis: sinchronizacijos moduliu ir lazeriniu diodiniu maitinimo šaltiniu. Taip pat daug susidomėjimo sulaukė ir UAB “Ekspla” šviesolaidiniai ir derinamo bangos ilgio lazerių modeliai. Parodoje dalyvavę UAB “Ekspla” atstovai pastebėjo, kad šių metų „SPIE Photonics West 2018“ buvo kaip niekada gausu dalyvių ir lankytojų.

UAB „Optolita“, dalyvaujanti “Photonics West” parodoje jau daugiau kaip dvidešimt metų, bendrame keturių Lietuvos įmonių stende kartu su UAB “Ekspla”, UAB “Šviesos konversija” ir UAB “Standa” šiais metais pristatė naujas galimybes pateikti lazerių optiką su joninio pluošto dulkinimo technologija gautomis dangomis ypač didelės galios lazeriams.Taip pat parodoje demonstravo savo tradicinius produktus – elektro-optinius moduliatorius, lazerių impulsų selektavimo sistemas, netiesinius ir lazerinius kristalus. Kaip teigia UAB „Optolita“ rinkodaros ir verslo plėtros direktorius Daugirdas Kuzma dalyvavimas Phononics West  ypač naudingas įmonės žinomumui fotonikos ir lazerių rinkoje didinti, susitikti su svarbiausiais klientais JAV rinkoje, užmegzti naujus kontaktus su įmonėmis ieškančiomis patikimų lazerių optinių komponentų tiekėjų.