a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > LITEK klasterio narės EKSMA OPTICS ir EKSPLA dalyvavo parodoje „SPIE Optics+Optoelectronics“

LITEK klasterio narės EKSMA OPTICS ir EKSPLA dalyvavo parodoje „SPIE Optics+Optoelectronics“

Balandžio 15-18 d., Prahoje įvyko „SPIE Optics+Optoelectronics“ konferencija ir prie jos nedidelė paroda, kurioje pristatyti daugiausia Europos kompanijų produktai naudojami optoelektronikoje, optiniuose instrumentuose bei lazeriuose.

Paroda nedidelė, dalyvavo gal apie 30-40 kompanijų. Visi parodos lankytojai buvo konferencijos dalyviai. Konferencijos dalyvių skaičius buvo apie 400-500 žmonių. Žinoma daugiausia konferencijos dalyvių buvo iš Čekijos mokslinių organizacijų.

Konferencijoje taip pat vyko ELI projektų pristatymas, kuris buvo gana svarbus mūsų klasterio įmonėms EKSPLA ir EKSMA OPTICS. Šios įmonės dalyvauja konkursuose tiekiant savo produktus – lazerius ir komponentes ELI projektams. ELI – Extreme Light Infrastructure, tai europinis projektas, kuriame dalyvauja 40 mokslinių institutų iš 13 Europos Sajungos šalių-narių. Projektas išskaidytas į keturis atskirus „pilotinius“ projektus su atskirais infrastruktūros sukūrimais. Tai „ELI Attosecond“ Šegede (Vengrija), „ELI Beamlines“ Dolni Brezany (Čekija), „ELI Nuclear Physics“ Magurele (Rumunija) ir „ELI Ultra High Intensity“ – dar neapsispręsta dėl statybos vietos.

LITEK klasterio narės EKSMA OPTICS ir EKSPLA parodoje demonstravo savo aukštos įtampos optoelektronikos valdiklius, jų maitinimo šaltinius, elektrooptinius moduliatorius ir optines lazerių komponentes.

Per parodą LITEK rinkodaros specialistas išdalino 40 Lazerių komponentų katalogų, 50 USB katalogų ir 50 vnt. bendrųjų lankstinukų.

Parodos akimirkos: