a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Konferencijos-parodos „Advanced Solid State Lasers“ apžvalga

Konferencijos-parodos „Advanced Solid State Lasers“ apžvalga

2013 m. spalio 28 – lapkričio 1 d., Paryžiuje vyko „Advanced Solid State Lasers“ mokslinė konferencija ir tuo pačiu paroda. Parodoje Lietuvos inžinierinių ir lazerinių technologijų klasteris pristatė dvi įmones EKSMA OPTICSir EKSPLĄ. Įmonės demonstravo savo naujausius produktus, kurie atitiko konferencijos tematiką – elektrooptinius lazerių moduliatorius, moduliatorių valdiklius ir maitinimo šaltinius, naujausius šviesolaidinius femtosekundinius lazerius ir ultratrumpų impulsų lazerių harmonikų generatorius.

Parodoje iš viso dalyvavo apie 50 kompanijų iš Europos, Azijos ir JAV. Lankytojai buvo tik konferencijos dalyviai, kurių iš viso registruota buvo apie 400 žmonių. Parodos salėje buvo ir stendiniai pranešimai (poster session), taip pat toje pačioje salėje buvo organizuotos ir kavos pertraukėlės tarp įvairių konferencijos sesijų ir pietus konferencjos dalyviams, kas pagyvino parodos lankytojų srautą.

Pati konferencija Advanced Solid State Lasers tai testinė konferencija iš seniau buvusios seniau Advanced Solid State Photonics. Taip pat pasikeitė konferencijos organizavimo laikas iš vasario mėn. į rudenį. Konferencijoje vyko ne tik ASSL programa, bet tuo pačiu vyko ir kitos dvi prijungtos sesijos prie ASSL, tai yra Mid-Infrared Coherent Sources ir Applications of Lasers for Sensing & Free Space Communication. Taip pat konferencijos metu vyko ir taip vadinamieji short courses (trumpieji praktiniai užsiėmimai).

Parodos lankytojų santykinai nėra daug, bet jie būtent ir yra iš labai tikslinės rinkos dalies, kurioje ir dirba Lietuvos inžinierinių ir lazerinių technologijų klasterio kompanijos, t.y. atsitiktinių lankytojų nėra. LITEK rinkodaros specialistas Daugirdas Kuzma parodoje turėjo ir išdalino klasterio kompanijų katalogus (15 vnt.), brošiūras (50 vnt.), lankstinukus (50 vnt.) ir elektroninius USB katalogus (50 vnt.).

Sekančios ASSL konferencijos vyks 2014 m. rudenį Šanchajuje, Kinijoje ir 2015 m. numatyta Bostone, JAV.

Akimirkos iš ASSL 2013: