a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Kinijos ambasados diplomatų vizitas LITEK™

Kinijos ambasados diplomatų vizitas LITEK™

Š. m. kovo 6 d. Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteryje (LITEK™) viešėjo Kinijos ambasados Lietuvoje patarėjas ekonomikai p. Chen Lin kartu su ambasados darbuotojais: antrąja sekretore Shao Zhenyu ir atašė Yin Siyuan. Susitikimo, kuriame dalyvavo FTMC Lazerinių technologijų skyriaus vadovas dr. Gediminas Račiukaitis, UAB „Integrali skaidulinė optika“ direktorius Nikolajus Gavrilinas, LITEK™ vadovas Julius Paužolis ir projektų vadovas Linas Eriksonas, metu buvo pristatytas LITEK™ klasteris, klasterio įmonės ir jų produkcija, aptartas galimas abipusis bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Kinijos įmonių ir mokslo ir technologijų parkų.

Lietuvos lazerių sektoriaus eksportas į Kiniją sudaro tik daugiau nei 5 procentus ir nors pardavimai pastaruoju metu sparčiai auga (daugiau nei 20 proc.), tačiau tai neatspindi realių galimybių – Kinija yra viena iš didžiausių lazerinių technologijų rinkų pasaulyje. LITEK™ įmonės savo produkciją į Kiniją eksportuoja tiek tiesiogiai (per turimus distributorių tinklus ir autorizuotus atstovus), tiek netiesiogiai – per trečiųjų šalių galutinius produktus. Ir Lietuvos ir Kinijos įmonės suinteresuotos plėsti tiesioginius kontaktus bei pardavimus.

Kadangi aukštosios technologijos vaidina lemiamą vaidmenį didinant nacionalinės ekonomikos efektyvumą ir jos konkurencines galimybes, Lietuvos vyriausybė skatina aukštųjų technologijų eksportą į užsienio šalis. Kaip teigia LITEK™ projektų vadovas Linas Eriksonas, cituodamas Lietuvos ekonominės diplomatijos atstovų žodžius, “jei užsienio rinkose lazerių sektorius atvers duris, kiti Lietuvos pramonės sektoriai seks iš paskos”. Kaip sėkmingos tarptautinės partnerystės ir ekonominės diplomatijos fotonikos technologijų srityje pavyzdys buvo pristatytas Fizikos instituto mokslo ir technologijų parko (FIMTP) koordinuojamas projektas LASER-GO, kuris organizuoja potencialių rinkų žvalgymus, tame tarpe, ir rytų ir pietryčių Azijoje.

UAB “Integrali skaiduline optika” direktorius Nikolajus Gavrilinas susitikimo metu akcentavo, kad sėkmingam įėjimui į Kinijos rinką labai svarbus pačios Kinijos Vyriausybės palaikymas produktų sertifikavimo, patentavimo, licenzijų išdavimo srityje. Anot jo, kadangi Kinija vis stiprėja aukštųjų technologijų kūrime, UAB “Integrali skaidulinė optika” ir kiti LITEK™ partneriai siekia glaudesnio bendradarbiavimo su Kinijos įmonėmis ir institucijomis, nes yra suinteresuoti ne tik atskirų sistemų ar komponentų eksportu, tačiau ir galutinių produktų vystymu ir gamyba pačioje Kinijoje.

Vystant šį galimą bendradarbiavimą su Kinijos Ambasados pagalba planuojama šių metų rugsėjo mėnesį suorganizuoti aukšto lygio verslo atstovų vizitą iš Šanchajaus regiono. Prie delegacijos kviečiami prisijungti Šanchajaus Lazerinių technologijų instituto, Šanchajaus mokslo ir technologijų mainų centro, Šanchajaus lengvosios pramonės asociacijos, Šanchajaus informacinių technologijų ir ryšių pramonės asociacijos ir kitų verslo organizacijų ir įmonių atstovai, kurie domisi galimybėmis užmegzti verslo kontaktus su LITEK™ įmonėmis.