a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Fotonikos diena

Fotonikos diena

Prieš daugiau nei 30 metų, 1983 m. spalio 21 d. buvo oficialiai patvirtinta, kad šviesos greitis yra 299 792.458 km/s. Norint paminėti šią datą nuo 2014 m. buvo pradėta švęsti Pasaulinė Fotonikos diena.

Šiais metais Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC) kartu su Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteriu (LITEK) taip pat padėjo nepamiršti šios datos. Buvo suorganizuotos kelios ekskursijos į FTMC lazerinių tyrimų skyriaus, “3D prototipų” bei “Eksplos” laboratorijas, pranešimų sesija, pabrėžusi lazerinių technologijų svarbą mūsų gyvenime bei UAB Optronikos parengtas lazerių šou.

Atvykti ir sudalyvauti buvo kviečiami visi norintys: verslo atstovai, partneriai bei klientai, įmonių darbuotojai ir studentai. Atvykusius dalyvius pasitiko jų laukiantys FTMC bei įmonių atstovai, nekantraujantys aprodyti savo laboratorijos bei papasakoti apie veiklos sritis bei galimybes. Praėjus ekskursijoms dalyviai galėjo sudalyvauti pranešimų sesijoje, kurios metu Dr. Gediminas Račiukaitis (FTMC) papasakojo apie lazerius mus supančioje aplinkoje, dr. vyriaus. mokslo darb. Mindaugas Gedvilas (FTMC) bei prof. Dr. Roaldas Gadonas (Lazerinių tyrimų centras) kalbėjo apie lazerių taikymą mikro apdirbime, bei trimačiame mikro pasaulyje, vyr. inžinierius Edgaras Dvinelis (UAB Brolis Semiconductors) pristatė fotonikos panaudojimą gynybos srityje, o svečias iš Japonijos “Yokohama National University” Prof. Yoshiaki Nishijima parengė pranešimą tema „Plasmatic materials toward gas sensor applications“. Po pranešimų sesijos dalyviai kartu su profesoriais turėjo galimybę pratęsti užsimezgusias diskusijas šalia saldaus vaišių stalo bei pakelti tostą už prieš 33 metus patvirtiną šviesos greitį. Na o šventę dalyviams vainikavo UAB Optronikos surengtas kvapą gniaužiantis lazerių šou.