a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > „ExpoLaser 2013“ apžvalga

„ExpoLaser 2013“ apžvalga

2013 m. lapkričio 14-16 d., Piačenzoje, netoli Milano įvyko „ExpoLaser 2013“ paroda. Parodos dalyviai buvo Italijos lazerių gamintojų kompanijos, lazerinių sistemų naudojamų pramonėje ir medicinoje gamintojai ir įvairios italų distribucinės kompanijos atstovaujančios užsienio kompanijas Italijos rinkoje.

Paroda vidutinio dydžio – apie 80 kompanijų demonstravo savo produkciją, taikymus arba teikiamas paslaugas. Parodos metu LITEK rinkodaros specialistas Daugirdas Kuzma aplankė daugumą Italijos lazerių kompanijų stendų, ir kalbantis su kompanijų atstovais pristatė Lietuvos „lazerių ir inžinierinių technologijų klasterio“ kompanijas, jų gaminamą produkciją ir bandė rasti galimybes verslui ar partnerystei tarp mūsų klasterio kompanijų ir italų kompanijų. Italijos kompanijos labai stiprios ir pripažintos Europoje kaip lazerinių sistemų gamintojos. Šios sistemos naudojamos lengvojoje pramonėje, medicinoje ir grožio industrijoje – tatuiruočių išėmime, pigmentinių dėmių šalinimui, plaukų šalinimui, randų gydymui. Šios kompanijos dažnai į savo sistemas integruoja kitų šalių kompanijų gaminamus lazerius. Jų naudojami lazeriai nepasižymi ypatingomis ar kažkokiomis sudėtingomis specifikacijomis, tačiau jiems keliami labai dideli patikimumo kriterijai.

LITEK rinkodaros specialistas turėjo klasterio kompanijų katalogus, lankstinukus ir elektroninius USB katalogus. LITEK rinkodaros specialistas Daugirdas Kuzma parodoje bendravo su  Laser Optronic, Zaniboni Laser, SISMA, Rofin-LASAG, RAYLASE, Sei Laser,  Promozione L@ser, PROCON, II-IV Italia, ACAL BFI Italy, Optoprim, Nexlase, Lasit, Jenoptik, Gooch&Housego, FOBA Italia, Electtronica Valseriana, Diamond, Bright Solutions kompanijomis.

Dalį lietuviškojo LITEK klasterio kompanijų Italijoje atstovauja ACAL BFI Italy kompanija. Šios kompanijos stende buvo palikta dalis katalogų ir lankstinukų distribucijai tarp parodos lankytojų.

Viso per parodą buvo išdalinta 30 lazerių komponentų katalogų, 20 USB katalogų ir 20 vnt. bendrųjų lankstinukų. Paroda vyko tris dienas, bet kadangi savo apimti paroda nebuvo didelė ir visus parodos dalyvius galima buvo aplankyti faktiškai per vieną dieną, tai pirmoji parodos diena buvo skirta mums lazerių gamintojų kompanijų, įsikūrusių šalia Milano, lankymui. Aplankytos šios įmonės: Datalogic Automation srl., GAP Lasers & Photonics, Quanta Systems. DNA Laser Technology. Su šiomis kompanijomis buvo derinamos lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio kompanijų bendradarbiavimo galimybės, tam tikrų lazerinių mazgų ir detalių tiekimo galimybės, derinamos tiekimo apimtys ir planai 2014 metams.

Akimirkos iš parodos: