a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Delegacijos misija Pietų Afrikos Respublikoje

Delegacijos misija Pietų Afrikos Respublikoje

Š.m. lapkričio 8-11 dienomis Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK), Lietuvos lazerių asociacijos ir Lietuvos lazerių įmonių atstovų delegacija lankėsi Lietuvos ambasados Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) ir Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento surengtame darbo vizite Pretorijoje, PAR.

Lietuvos lazerių pramonės atstovų vizito tikslas buvo užmegzti kontaktus su PAR fotonikos sektoriaus įmonėmis ir fotonikos sritį remiančiomis institucijomis, pristatyti Lietuvos lazerių bendruomenės struktūrą, pagrindinę produkciją bei vykdomas veiklas. Susitikimų metu buvo pristatytas ir Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio koordinuojamas „LASER-GO“ projektas, aptartos tolesnės bendradarbiavimo perspektyvos. Susitikimuose dalyvavo PAR mokslo ir technologijų departamento (DST), Mokslinių ir industrinių tyrimų tarybos (CSIR), valstybinių ir privačių įmonių atstovai.

Pasak LITEK vadovo J.Paužolio misijos į Pietų Afrikos Respubliką metu buvo pasiekti geresni rezultatai negu buvo iškelti lūkesčiai. Pasiekti tokius rezultatus labai padėjo ir Pretorijoje veikianti Lietuvos Respublikos ambasada.

PAR mokslo ir technologijų departamentas (DST) mato ne tik perspektyvas, bet ir bendrą Lietuvos ir PAR projektų vykdymo ateitį. Lankytos įmonės ir tyrimų centrai linkę bendradarbiauti tiek su Europos Sąjunga tiek su Lietuvos įmonėmis ir tyrimų centrais abejuose – technologiniam ir instituciniam lygmenyse.

Misijai pasibaigus Lietuvos įmonės jau sulaukė daug susidomėjimo ir paklausimų apie turimas technologijas bei galimybę aplankyti Lietuvos lazerių įmones.