a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Atvirų durų diena LITEK™ įmonių laboratorijose

Atvirų durų diena LITEK™ įmonių laboratorijose

Š.m. rugsėjo 12-21d. vyko 15 kartą organizuotas mokslo populiarinimo renginys „Erdvėlaivis žemė“ kurio metu Lietuvos visuomenė, nuo mažiausio iki vyriausio jos nario, turėjo galimybę susipažinti su mokslo bei aukštųjų technologijų naujovėmis, inovacijomis  ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose bet ir mažesniuose miesteliuose.

Rugsėjo 19d. šiame renginyje ketvirtus metus iš eilės dalyvaujantis Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris (LITEK™) gausiam dalyvių būriui pasiūlė pažvelgti į aukštųjų technologijų įmonių mokslininkų laboratorijas. Kaip gimsta lazerio spindulys bei apie jo pritakymo galimybes vaizdžiai dalyviams pasakojo UAB „EKSPLA“ bei Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Lazerinių technologijų skyriaus mokslininkai. Su lazerinių technologijų pasiekimais Lietuvoje, įmonės mokslininkų veiklos pobūdžiu renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti UAB „EKSPLA“, kurios koridoriuose kabančios nuotraukos yra liudininkai prasmingų bei svarbių įvykių, vykusių ne tik per visą šios įmonės gyvavimo  bet ir lietuviško lazerio kūrimo istoriją. Kaip kinta lazerio spinduliuojamos  šviesos spalva, kas įtakoją šios spalvos kitimą, kiek kainuoja lazerinė sistema svečiai sužinojo šios įmonės eksperimentinėse laboratorijose. FTMC nanoinžinerijos skyriaus mokslininkai svečius supažindino su atominės jėgos mikroskopo veikimo principu, švaraus vandens mašina, aprūpinančia laboratorijas ypatingu vandeniu-daug geresnės kokybės už distiliuotą, neturinčio skonio, mineralinių medžiagų, bakterijų bei turinčiu įdomią savybę- pritraukti į save kontaktinio paviršiaus spalvą kaip pavyzdžiui: lašas šio vandens užlašintas ant stalo įgauna stalo paviršiaus spalvą bei palieka neišvalomą dėmę jame. Ekskursijos FTMC Lazerinių technologijų skyriuje metu dalyviai apžiūrėjo 3D metalo spausdinimo įrenginį bei šio įrenginio pagalba atspausdintų detalių prototipų pavyzdžius.

Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio įmonės tikisi, kad informacija apie fotonikos, nanoinžinerijos sričių mokslo pasiekimus, perduota renginio dalyviams ekskursijos metu, pasklis bei sudomins Lietuvos moksleivius bei visuomenę ir kitamet, Nacionalinio Mokslo festivalio „Erdvėlaivis žemė“ metu, LITEK™ aukštųjų technologijų įmones aplankys dar gausesnis būrys svečių, o šalies universitetai sulauks daugiau tiksliaisiais mokslais besidominčių studentų.