a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > ALP grupės apsilankymas

ALP grupės apsilankymas

2016 m. rugpjūčio 16 d. Prof. Dr. Ralf Hellmann kartu su studentais iš Vokietijos Taikomųjų mokslų Universiteto Aschaffenburg (UAS) aplankė Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterį (LITEK). Vizito metu LITEK atstovai buvo supažindinti su „Taikomųjų lazerių ir fotonikos grupės“ (angl. „Aplied laser and photonics group“, ALP Group) atliekamais moksliniais tyrimais ir ekperimentine plėtra, o svečiai sužinojo daugiau apie LITEK tyrimų sritis ir jau sukurtas technologijas.

LITEK atstovai kartu su ALP grupe aptarė galimas bendradarbiavimo galimybes. Pasak klasterio vadovo J.Paužolio, tai buvo naudinga ir puiki galimybė abiems pusėms pasidalinti savo patirtimis ir idėjomis. Kai kurie tyrimų objektai galėtų būti sėkmingas pamatas ateities bendriems projektams.

ALP grupė dirba su optiniais jutikliais ir jų sistemomis, įskaitant plokštumines polimerines Bragg‘o groteles, medžiagų apdorojimo sensorius ir kt. Prof. Dr. Ralf Hellmann jau yra įsigijęs UAB „Ekspla“ diodais kaupinamą lazerį, kurį naudoja medžiagų apdorojimo tyrimams atlikti. Lazerio teikiamos galimybės apdoroti pavyzdžius skirtingais bangos ilgiais leido profesoriui išplėsti atliekamų tyrimų frontą. Taip pat ši grupė dirba ir su fotonikos technologijomis (tiesioginis lazerinis rašymas, Lab-on-Chip mikro-skysčiai, optiniai jutikliai, paviršiaus funkcionalizavimas), lazerinių medžiagų apdirbimu (lazeriniai šaltiniai, medžiagos) ir gamyba.