a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Informaciniai  > Skaitmeniniai inovacijų centrai – pagalba verslo skaitmeninei transformacijai

Skaitmeniniai inovacijų centrai – pagalba verslo skaitmeninei transformacijai

 Skaitmenizavimo procesų diegimas aktualus tiek tradicinės pramonės, tiek aukštųjų technologijų (angl. high-tech) sektoriams. Skaitmeninė transformacija leidžia įmonėms modernizuoti senus procesus, pagreitinti darbo eigą, sustiprinti saugumą bei padidinti pelningumą.

Apie skaitmenizavimosi svarbą ir jos sukuriamą naudą konkurencinėje aplinkoje yra girdėję daugelis verslų, tačiau pradėjus imtis atitinkamų veiksmų, dažnas susiduria su informacijos gausa. Taip pat, nereta problema, ypač MVĮ, yra lėšų stygius inovacijų išbandymams ar įdiegimams, investicijoms, kurios nebūtinai tampa sėkmingomis. Vieno langelio principu veikiantys skaitmeniniai inovacijų centrai (liet. trump.: SIC, angl. trump.: DIH) padeda išvengti šių problemų – eliminuoti perteklinę informaciją ir atrinkti konkrečius sprendimus, leidžiančius pasiekti maksimalius rezultatus įmonėse.

Fotonika – raktas į skaitmeninimą. PhotonHUB Europe

Fotonika – viskas susiję su šviesos generavimu, valdymu, perdavimu ir manipuliavimu. Fotonika atlieka itin svarbų vaidmenį skaitmeninėje pramonės transformacijoje, nes leidžia greičiau, tiksliau perduoti ir apdoroti duomenis, efektyviau vykdyti gamybos procesus ir didinti energijos vartojimo efektyvumą. Tarptautinis skaitmeninis inovacijų centras PhotonHUB Europe, jungiantis per 50 stipriausių EU kompetencijos centrų ir partnerių, padeda Europos įmonėms transformuotis, diegiant bei kuriant šviesa paremtus sprendimus. Paprastai prieinami technologiniai auditai, bandomieji tyrimai (test-before-invest), konsultacijos investicijų pritraukimo klausimais ir kitos veiklos – tik dalis paslaugų, prieinamu bet kuriai Lietuvos ar kitos EU šalies įmonei.

Bendrasis Europos skaitmeninių inovacijų centrų tinklas (EDIH)

Europos skaitmeninių inovacijų centrų tinklas (EDIH) yra visos Europos iniciatyva, kuria siekiama paspartinti skaitmeninę transformaciją visoje Europos Sąjungoje. Vienas šio tinklo langelių – EDIH4IAE.lt, skirtas pramonės, žemės ūkio ir energetikos sektorių skaitmeninei transformacijai Vidurio ir Vakarų Lietuvoje, kviečiantis minėtuose sektoriuose veikiančias įmonės kreiptis konsultacijai ir naudotis nemokamai  teikiamomis paslaugomis:

  • Poreikio/galimybių įvertinimas
  • Veiksmų planavimas
  • Informacija apie technologijas
  • Technologijų / partnerių paieška
  • Finansavimo paieška
  • Mokymai / lavinimas
  • Ekspertinės konsultacijos
  • Bandymai prieš investuojant

Visa tai padės sėkmingai ir sparčiai žengti skaitmeninės transformacijos keliu: aukščiausio lygio ekspertai dalinsis žiniomis bei patars, kaip efektyviai skaitmenizuoti verslo procesus ir padidinti įmonės konkurencingumą.

Konsultacijos teikiamos dirbtinio intelekto, robotikos, daiktų interneto sistemų, adityvios gamybos,  papildytosios realybės, fotonikos technologijų, procesų valdymo sistemų, automatizavimo technologijų, darbo vietų skaitmeninimo sprendimų, išmaniųjų sensorių, valdiklių ir vykdiklių, kibernetinio saugumo sprendimų, debesų kompiuterijos technologijų, automatizuotų sandėlio valdymo sistemų ir pan. sričių klausimais.

Be to, EDIH4IAE.LT iniciatyvoje dalyvaujančios įmonės galės atrasti ir tarptautinės tinklaveikos atveriamas galimybes bei įsitikinti jų teikiamomis naudomis. Ilgametė EDIH4IAE.LT partnerių patirtis European Enterprise Network bei partnerystės su kitais Europos skaitmeninių inovacijų centrais, prisidės prie spartesnės įmonių integracijos į tarptautines vertės kūrimo grandines.

Iniciatyvą EDIH4IAE.LT įgyvendina Lietuvos inovacijų centras (koordinatorius), Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Vytauto Didžiojo universitetas, agro-maisto sektoriaus technologijų įmonė „ART21“, skaitmeninių inovacijų centras „AgriFood Lithuania“, Lietuvos energetikos institutas ir Smart Energy DIH.