a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Informaciniai  > LITEK™ įmonės SPIE Photonics West parodoje

LITEK™ įmonės SPIE Photonics West parodoje

Š. m. vasario pirmąją savaitę viso pasaulio lazerių bei lazerinės optikos sektoriaus atstovai turėjo galimybę dalyvauti vienoje iš didžiausių ir reikšmingiausių fotonikos inovacijų parodų SPIE Photonics West (San Franciskas, JAV) bei pademonstruoti  technologijų naujoves, pranešančias apie naujausius pokyčius ir tyrimų atradimus.

Paroda, kaip ir kiekvienais metais, stebino lankytojų gausa – per šešias dienas ją aplankė daugiau kaip 22 000 dalyvių. Šiais metais renginyje savo įmonių kuriamas technologines naujoves demonstravo UAB „Ekspla“, UAB „Eksma Optics“, UAB „Integrali skaidulinė optika“, UAB „Elas“, UAB „Optonas“, UAB „3 fotonai“, UAB „QS Lasers“ ir kt. įmonių atstovai.

Dideliu dalyvių srautu ir susidomėjimu itin džiaugėsi UAB „3 fotonai“ pardavimų vadovas Ernius Kapačinskas. Parodos metu be kitų įmonės siūlomų komponentų buvo pristatytas nestandartinis elektro-optinis jungiklis (pockels cell), pasižymintis patogumu, efektyvumu ir atsparumu lazerio spinduliuotei.

Renginio svarbą patvirtina UAB „EKSMA Optics“ rinkodaros ir verslo plėtros direktorius Daugirdas Kuzma. UAB „EKSMA Optics“ dalyvauja SPIE Photonics West jau virš 20 metų. Šiais metais įmonės atstovai demonstravo lazerinę optiką, netiesinius ir lazerinius kristalus, lazerių elektroniką ir elektro-optines komponentes. „Paroda mums buvo labai intensyvi, registravome tikrai didelius parodos lankytojų srautus mūsų stende, kuriame dirbo net keturi įmonės atstovai“ – teigė D. Kuzma. Anot pašnekovo, tokiose parodose siekiant gerų rezultatų yra labai svarbu atlikti „namų darbus“, derinant tikslinius susitikimus ne tik su vietiniais klientais (JAV), bet ir su viso pasaulio. UAB „EKSMA Optics“ rinkodaros ir verslo plėtros direktorius tikisi, kad „SPIE Photonics West parodoje užmegzti nauji kontaktai ar suderinti su esamais klientais susitikimai prisidės prie mūsų eksportuojamų lazerių komponentų tolimesnio pardavimų augimo“.

Naujais užatlantiniais partneriais bei interesantų gausa parodos metu džiaugtis gali ir UAB „Integrali skaidulinė optika“ bei UAB „Plazmonas“. Paklausius apie pasiekimus SPIE Photonics West parodos metu, “esame tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku“, džiaugėsi UAB ‚Plazmonas“ direktorius Jaroslav Kodz, nes sparčiai besivystanti biofotonikos sritis pasaulyje kuria didelę konkurenciją tarp fotonikos įmonių. UAB „Integrali skaidulinė optika“ bei UAB „Plazmonas“ atstovai rinkai pasiūlė naują savo kuriamą bei vystomą inovatyvų produktą – biofotonikos sričiai tinkamą femtosekundinį lazerį, pritaikomą netiesinės mikroskopijos technologijoms ir jų biomedicininiams taikymams vėžio diagnostikai ir audinių vaizdinimui.