a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Informaciniai  > Lietuvių kurta lazerinio suvirinimo sistema – jau ir Vokietijos rinkoje

Lietuvių kurta lazerinio suvirinimo sistema – jau ir Vokietijos rinkoje

Naujausios kartos lazerines suvirinimo sistemas kurianti įmonė „Diodela”, siekdama pradėti produktų eksportą į Vokietiją dalyvavo Enterprise Europe Network (EEN) organizuotame vizite į Šiaurės Vokietiją, ir rado naujus partnerius. „Wenzel Schweißtechnik OHG” ženkliai prisideda prie sėkmingos „Diodela” veiklos plėtros Vokietijoje, o įmonės eksportas į šią šalį sudaro net 15%2022-ųjų metų įmonės pajamų. „Bendradarbiavimas su Vokietijoje veikiančia įmone mums leidžia išsikelti ir palaikyti aukščiausius kokybės standartus, suprasti bei įgyvendinti esminius apdirbamosios pramonės atstovų poreikius”, – pažymi „Diodela” verslo vystymo vadovas Eimantas Zopelis.

Tradicinės suvirinimo technologijos nebeatitinka šių dienų pramonės poreikių. Mažas efektyvumas, lėtas mokymosi procesas, suvirinimo metodika – visa tai sukelia suvirintojų trūkumą visoje Europoje. Eimanto Zopelio teigimu, šiuo metu vien tik Lietuvoje trūksta bent 1 500 šios srities specialistų. Priešingai, inovatyvus suvirinimo būdas – lazerinis suvirinimas – suteikia galimybę virinti bent 5 kartus greičiau, sunaudojant 30-40 % mažiau elektros ir išgaunant stiprias bei estetiškas siūles. „Lazerinio suvirinimo specialistu galima tapti jau po keleto mėnesių apmokymų, o tai ypatingai aktualu jaunajai kartai, kuri visko nori čia ir dabar”, – apibendrina „Diodela” verslo vystymo vadovas.

Inovatyvios technologijos prisideda prie apdirbamosios pramonės srityje dirbančių profesijų populiarumo, o panašūs prietaisai ne tik didina procesų efektyvumą bei darbo našumą, tačiau ir prisideda prie žiediškumo skatinimo, t. y. taupo vertingus resursus ir mažina neigiamą poveikį mus supančiai aplinkai.

Šaltinis: EEN Lietuva