a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Informaciniai  > Ką reikia kurti – produktą ar inovaciją?

Ką reikia kurti – produktą ar inovaciją?

Š. m. lapkričio 29 d. Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK™) mokymų ir tyrimų centre vyko VšĮ „Intechcentras“ organizuojamas „Produktų kūrimo forumas“, kuriame dalyvavo LITEK™ klasterio narių UAB „Altechna coatings“, UAB „Ekstremalė“, FIMTP, FTMC, UAB „Optolita“, bei tokių pažangių įmonių kaip UAB „BIOK laboratorija“ , UAB „Trukmė“, UAB „BaltLED“, UAB „Baltijos brasta“ atstovai. VšĮ „Intechcentras“ vadovas Audrius Jasėnas pasidalino įžvalgomis apie tokio pobūdžio forumų organizavimo svarbą inovatyvioms įmonėms, nes jų dalyviams suteikiama galimybė ne tik apsikeisti gerosiomis patirtimis, bet ir išdiskutuoti kilusias problemas. “Visai skirtingų patirčių sandūroje gimsta  inovacijos“,- teigia VšĮ „Intechcentras“ vadovas, tuo pabrėždamas diskusijų bendroje erdvėje svarbą. “Ką reikia kurti –  produktą ar inovaciją?“- retorinį klausimą uždavė moderatorius, inovacijų ekspertas Marius Skarupskas siekdamas sugeneruoti dalyvių nuomonę bei argumentus forumo sprendžiamos problemos formuluotei. Inovacijų/produkto kūrimo procesą mentorius palygino su tapyba ant drobės, kur pradinė idėja gali būti žinoma, bet nežinomas galutinis idėjos įgyvendinimo rezultatas, galintis gerokai skirtis nuo to kurio buvo tikėtasi…

Pagrindinis šio forumo tikslas – rasti individualų inovacijų skatinimo būdą organizacijoms ir jį išbandyti praktiškai sprendžiant vieną įmonės iššūkį. Tad renginyje dalyvavę įmonės susipažino su inovacijų skatinimo modeliais, kuriuos vėliau sėkmingai galės pritaikyti praktiškai savo įmonėje, sužinojo apie inovacijų finansavimo galimybes ir būdus bei turėjo galimybės užmegzti kontaktus su potencialiais inovacijų vystymo partneriais.

Forumo organizatoriai tikisi, kad jo dalyviai po renginio įgaus dar didesnę motyvaciją skatinti inovacijų diegimą bei vystymą savo įmonėje.