a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Pranešimai  > Sąlyčio taškų bendradarbiavimui su Taivanu paieška

Sąlyčio taškų bendradarbiavimui su Taivanu paieška

Spalio 26–29 dienomis Lietuvoje viešėjo Taivano pareigūnų ir verslininkų delegacija. Anot Taivano užsienio reikalų ministerijos Europos reikalų departamento vadovo Chen Li-kuo (Čen Li-kuo) – šis vizitas yra skirtas santykių su Rytų Europos šalimis stiprinimui, prekybinių ryšių ir investicijų skatinimui.

Spalio 27 dieną vyko prekybos ir investicijų forumas, kurio metu Taivano delegacijos dalyviai, aukštųjų technologijų įmonių atstovai, turėjo galimybę susitikti su Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK™) atstovais, susipažinti bei apsikeisti naudinga informacija tolimesnio bendradarbiavimo plėtrai. Susitikimo metu, Lietuvos lazerių asociacijos prezidentas bei Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Lazerinių technologijų skyriaus vadovas dr. Gediminas Račiukaitis renginio dalyvius supažindino su lietuviškų lazerių raida bei pasiekimais. Anot dr. Gedimino Račiukaičio, Lietuva yra sukaupusį daug žinių ir potencialo lazerinių technologijų vystymo srityje, tuo tarpu bendri tyrimai ir veikla su Taivane vystoma pramone, mums leistų įsilieti į pasaulines vertės grandines ir taip padidinti savo konkurencingumą tarptautinėje erdvėje. Viena iš bendrų tyrimų taikymų sričių galėtų būti lazerinės mikroapdirbimo technologijos. „Taivanui galime pasiūlyti lazerines-chemines selektyvias metalo nusodinimo technologijas, kurios skirtos formuoti elektrinio laidumo takelius ant dielektrinių paviršių bei leidžiančios elektrinės grandinės schemą rašyti lazerio spinduliu tiesiai ant plastikinio, stiklinio ar keramikinio (laisvos 3D formos) paviršiaus“– teigia dr. Gediminas Račiukaitis. Šios naujos technologijos, vadinamos lazeriu inicijuotas selektyvus paviršiaus aktyvavimas (SSAIL), sukurtos bei vystomos Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Lazerinių technologijų skyriuje, pagrindu gaminami didelės pridėtinės vertės produktai, tokie kaip antenos, elektroninių komponentų lustų elektrinės grandinės, integruota į plastikinę detalę arba ant skaidrių neorganinių dielektrikų elektronika, kurie plačiai naudojami automoblių, jutiklinių ekranų gamyboje, telekomunikacijų srityje.

Anot Taivano kosmoso programos direktoriaus Dr. Jong-Shinn Wu, lazerinės technologijos ir sprendimai yra viena iš sričių, kurioje Taivanas ieško stiprių tarptautinių partnerių. Lazerinės technologijos gali būti plačiai naudojamos puslaidininkių bei kosmoso srityje, pavyzdžiui palydovų pramonėje.