a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Pranešimai  > Lietuviai Europą sudomino agromaisto ir fotonikos sinergijos galimybėmis

Lietuviai Europą sudomino agromaisto ir fotonikos sinergijos galimybėmis

Šių metų vasario 11 d. Europos Sąjungos Industrijų dienų (angl. EU Industry Days) metu dėmesys bus skiriamas skaitmeninių inovacijų centro „AgriFood Lithuania DIH“ bei Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK™) inicijuotai temai „Agromaistas ir fotonika: tarpsektorinių ekosistemų bendradarbiavimo sinergija“.  Tai bus oficiali svarbiausio kasmetinio Europos Komisijos organizuojamo renginio „Europos industrijos dienos“, kurio metu pramonės lyderiai ir Europos politikos kūrėjai diskutuoja dėl pramonės politikos ateities ir iššūkių sprendimų būdų, dalis.

„Kvietimas organizuoti vieną iš pagrindinio Industrijos dienų renginio Briuselyje panelių yra didžiulis Europos Komisijos įvertinimas mūsų atliekamam darbui Europos ir Lietuvos mastu. Prieš dvejus metus Europos Komisija padėjo pagrindus pramonės strategijai, kurios tikslas – įgalinti dvejopą – žaliąją ir skaitmeninę – transformaciją ir taip padidinti ES pramonės konkurencingumą pasaulyje, stiprinti žemyno strateginį savarankiškumą ir pasiekti išsikeltus ambicingus aplinkosauginius tikslus. Agromaisto sektorius yra viena iš 14 industrinių ekosistemų, kurios vaidina ypatingai svarbų vaidmenį vykstančioje transformacijoje. Turime nepamiršti, kad maisto sistemos tvarumo ir efektyvumo negalima užtikrinti vien žaliosiomis technologijomis, tam būtina apjungti žalumą ir skaitmeninimą, sukurti atitinkamas finansavimo programas bei skatinti tarpsektorinį bendradarbiavimą“, – teigė vieno iš labiausiai Europoje pripažintų sektorinių skaitmeninių inovacijų centrų „AgriFood Lithuania DIH“ direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė.

Organizatorių teigimu, panelinės diskusijos metu dėmesys bus skiriamas jaunosios kartos įtraukimui į vykstančius pokyčius. Be to, bus kalbama apie skirtingų ekosistemų tarpusavio tinklų kūrimą ir to svarbą įgalinant dvejopos transformacijos sprendimus bei tokių sinergijos pavyzdžių įtaką didinant verslų atsparumą krizėms.

„Fotonika, tiksliau viskas, kas yra susiję su šviesos generavimu, manipuliavimu ar aptikimu, yra neatsiejama skaitmenizacijos ir žaliojo kurso dalis. Šviesos valdymu paremti sprendiniai – lazeriai, optinės sistemos, pažangūs sensoriai ir kiti davikliai – įgalina spartų duomenų rinkimą ir jų perdavimą, užtikrina operacijų tikslumą ir efektyvumą, o tai prisideda prie sektorių, įskaitant agromaisto, konkurencingumo ir našumo didinimo. Nors jau dabar kuriami fotonikos technologijomis grįsti sprendiniai, tiriantys maisto ar vandens kokybę, realiu laiku identifikuojantys pažeistą derlių laukuose ir kita, tačiau tik esant glaudžiam sektorių bendradarbiavimui bus galima tikėtis įspūdingų rezultatų ir pokyčių“, – skirtingų ekosistemų sinergijos ryšį ir to rezultatą pristatė Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio vadovė Kristina Ananičienė.

Didžiausiame Europos Komisijos pramonei skirtame metų renginyje agromaisto ir fotonikos sinergijos temos aktualumą pagrindžia įspūdingas pranešėjų, dalyvausiančių lietuvių inicijuotoje diskusijoje, sąrašas. Sesiją sveikinimo kalba atidarys Lietuvos Respublikos Aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Be temos organizatorių Kristinos Šermukšnytės-Alešiūnienės ir Kristinos Ananičienės diskusijoje dalyvaus „Pan-European DIH“: „PhotonHUB Europe“ koordinatorius prof. dr. Hugo Thienpont, „Pôle OPTITEC“ ES ir tarptautinių reikalų direktorius Ziga Valic, „EIT Food“ verslo kūrimo direktorius Benoit Buntinx ir Lietuvos klasterių tinklo prezidentas bei „LitMEA“ direktorius Giedrius Bagušinskas.

„Europos industrijos dienos“ programa:https://eu-industry-days.ec.europa.eu/programme

Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija: https://eu-industry-days.ec.europa.eu/register