a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Pranešimai  > ES Didžiojo Mokslo organizacijos ieško verslo partnerių

ES Didžiojo Mokslo organizacijos ieško verslo partnerių

Didžiojo Mokslo organizacijos visada ieško galimų bendradarbių bei partnerių įvairiuose pramonės sektoriuose. Jos nuolat ieško tiekėjų, nes reikalinga jų pagalba prižiūrint senesnę įrangą taip pat kuriant bei įrenginėti naujas infrastruktūras.

Spalio 4-6 dienomis Granadoje, Ispanijoje, per Didžiojo Mokslo (BigScience) verslo forumą (BSBF 2022) Europos Didžiojo Mokslo infrastruktūrų atstovai susitiko su esamais ir potencialiais naujais pramonės partneriais bei tiekėjais. Daugiau nei 1000 dalyvių konferencijoje, kurioje Didžiojo Mokslo organizacijos pagaliau, po COVID ribojimų, turėjo galimybę susitikti su savo pramonės partneriais gyvai, aptarti neatidėliotinus poreikius, infrastruktūros priežiūros ir plėtros planus bei būsimus konkursus.

BIGINN – palengvinta mainų programa įmonėms

BIGINN partneriai, įgyvendindami COSME projektą „A new beginning for business and Big Science Innovation” (GA No. 101037928, COS-CLUSTER-2020-3-03-1), sukūrė mainų (Xchange) programą, skirtą 12 dalyvių iš 5 skirtingų ES šalių susitikimui su Didžiojo Mokslo organizacijomis Ispanijoje.

Mainai buvo surengti papildant BSBF konferenciją, kad įmonės galėtų susitikti su potencialiais partneriais ir patekti į Didžiojo Mokslo rinką.

 

 

Europos Didžiojo Mokslo organizacijų įranga – verslo galimybės ateinantiems metams

Europos branduolinių tyrimų organizacija (CERN) 2022–2026 m. laikotarpiu planuoja išleisti 2,5 mlrd. EUR. Šis biudžetas bus naudojamas greitintuvams ir detektoriams kurti bei pažangiausioms technologijoms įvairiose srityse: superlaidumo, mikroelektronikos, kriogenikos, didelių duomenų ir itin didelio vakuumo. Beveik pusė jos metinio biudžeto bus išleista įvairioms pramonės prekėms ir paslaugoms.

„Fusion for Energy“ (F4E) 2021-2027 metų laikotarpio apie 6,5 mlrd. EUR  biudžetas bus skirtas šiems sektoriams: (i) magnetams 22 MEUR; ii) pagrindinio greitintuvo vamzdžiui 874 MEUR; (iii) nuotoliniam valdymui 264 MEUR; (iv) kriogeniniams įrenginiams ir kuro ciklui 231 MEUR; v) antenų ir plazmos inžinerijai 162 MEUR; (vi) neutralaus spindulio ir EK maitinimo šaltiniams 258. MEUR; (vii) diagnostikai 201 MEUR; (viii) aikštelei ir pastatams bei maitinimo šaltiniams 1 246 MEUR; (ix) techninės pagalbos veiklai 144 MEUR; (x) platesnei prieigai 500 MEUR; (xi) IŠLEISTA 100 MEUR.

Europos molekulinės biologijos laboratorijos (EMBL) bendras numatomas pirkimų biudžetas 2022–2026 m. laikotarpiui siekia 237 mln. EUR. Per ateinančius penkerius metus EMBL investuos į savo miestelį ir IT infrastruktūrą (kompiuteriai, saugojimas, ryšys, duomenų saugumas) bei įsigys įvairios mokslinės įrangos : moderniausius ir itin aukštos kokybės raiškos šviesos ir elektronų mikroskopus. EMBL taip pat toliau investuos į spindulinius detektorius ir instrumentus.

ESA, Europos kosmoso agentūra, pristatė savo mokslo ambicijas Europai su įspūdingu veiklos sąrašu, kuriuo siekiama iki 2035 m. Europą paversti kosmoso galia toje pačioje lygoje kaip JAV, Kinija ir Rusija. ESA vykdo veiklą visose kosmoso sektoriaus srityse: kosmoso mokslas, žmonių skrydžiai į kosmosą, tyrinėjimai, žemės stebėjimas, kosminis transportas, navigacija, operacijos, technologijos, telekomunikacijos, sauga ir saugumas iš kosmoso. ESA kasmet išleidžia maždaug 5,5 MEUR ir vis aktyviau skatina vartotojų rinką, atsirandančią dėl kosmoso plėtros bei pritaikomumo. ESA 2022–2026 laikotarpiu planuoja per metus sudaryti daugiau nei 1000 sutarčių.

„European Synchrotron Radiation Facility“ (ESRF) yra daugelio mokslinių tyrimų sričių, įskaitant gyvosios gamtos mokslus, medžiagų mokslus ir fiziką, pagrindinių mokslinių tyrimų, skirtų atvaizduoti bei tirti materijos struktūrą atominiu ir nanometriniu mastu, kompetencijos centras. Jo pirkimo galimybės 2022-2026 m. laikotarpiu yra šios: (i) optika 5,5 MEUR; (ii) tikslioji mechanika 15,6 MEUR; (iii) IT infrastruktūra 24 MEUR; (iv) pastatai 8,2 MEUR; (v) infrastruktūra 7,5 MEUR; (vi) detektoriai: 5,6 MEUR.

„European Spallation Source“ (ESS) – daugiadisciplinė mokslinių tyrimų įrangos organizacija, kurios veikla grįsta galingiausiu pasaulyje neutronų šaltiniu. Įranga leis pasiekti mokslinius proveržius atliekant tyrimus, susijusius su pvz. medžiagomis, energija, sveikata ir aplinka, siekiant išspręsti kai kuriuos svarbiausius mūsų laikų visuomenės iššūkius. Tikimasi, kad pirmosios mokslo ataskaitos bus pristatytos 2023 m., o pilnas pajėgumas bus išvystytas po trejų metų 2026 m. ESS planuojamas viešųjų pirkimų biudžetas 2202–2024 m. 175 MEUR. Tai apima visus pirkimus nuo mažos vertės pirkimų iki didelės vertės pasiūlymų, paskelbtų organizacijos svetainėje.

The European XFEL electron laser“ – tyrimų įranga su 3,4 km ilgio tuneliu, kuriame intensyvūs rentgeno blyksniai leidžia mokslininkams nustatyti virusų atomines detales, iššifruoti ląstelių molekulinę sudėtį, daryti trimačius nanopasaulio vaizdus, ​​filmuoti chemines reakcijas, ir tirti procesus, pvz., vykstančius giliai planetų viduje. Numatomas 2022–2026 m. laikotarpio pirkimų biudžetas – 418 MEUR. Universiteto miestelis toliau vystomas ir vis dar auga kartu su vartotojų infrastruktūra, tokia kaip papildomas biurų pastatas ir lankytojų centras. Taip pat yra dar du tuneliai (SASE 4 & 5), kurie bus įrengti būsimam naudojimui.

Daugiau informacijos rasite Pirkimų vadove. Tai supaprastintas įvadas apie Didžiojo Mokslo organizacijas, jų išsamų biudžetą, ateities poreikių aprašymas, šių organizacijų įrenginių pirkimo procedūrų paaiškinimai.




BSBF specifinių verslo sektorių sąrašas:

  • Galios elektronika, elektromechanika
  • Diagnostika ir detektoriai, jutikliai, optika ir prietaisai
  • Informacinės ir ryšių technologijos
  • Pagrindinė ir pažangi gamyba
  • Sudėtingų pastatų statyba ir su sauga susijusios sistemos
  • Didelio tikslumo ir dideli mechaniniai komponentai
  • Prietaisai taip pat valdymo, duomenų prieigos ir ryšio sistema (CODAC)
  • Kriogenikos, vakuumo ir nuotėkio aptikimo technologijos
  • Superlaidumas ir superlaidieji magnetai
  • Nuotolinio valdymo sistemos

Ar norite sužinoti daugiau?

Peržiūrėkite anksčiau paskelbtą straipsnį, kuriame pateikiama apžvalga „Didelės verslo galimybės Didžiojo Mokslo rinkoje“ arba parašykite el. laišką adresu info@biginn.eu, jei norite gauti daugiau informacijos apie verslo galimybes ir būsimus mainus.