a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Slides ruošk vasarą, ratus – žiemą, o verslo partnerius – nuolat

Slides ruošk vasarą, ratus – žiemą, o verslo partnerius – nuolat

Š.m. rugsėjo 21 – 22 dienomis Štutgarte, Vokietijoje,  vyko 5-oji klasterių tinklaveikos konferencija „5th Cluster Matchmaking Conference – Bringing Cluster Collaboration to the next Level“. Joje dalyvavo ir Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio LITEK™ atstovai, siekdami užmegzti naujus verslo ryšius būsimiems projektams.

Kasmet vis didesnio populiarumo susilaukiantis tinklaveikos renginys statistika nenusileido buvusiems renginiams: šiemet renginyje susirinko arti 200 dalyvių iš daugiau kaip 30 šalių, buvo suorganizuota apie 600 tikslinių susitikimų.

Renginio metu dalyviai turėjo galimybę ne tik užmegzti ryšius su potencialiais verslo ar mokslinių tyrimų srities partneriais, pristatyti save ar atnaujinti senus ryšius, tačiau vykusių sesijų metu taip pat galėjo daugiau sužinoti apie vyraujančius skirtingus klasterių modelius, klasterių tarptautiškumą ir klasterizacijos tendencijas. Pranešimų metu konferencijos dalyviai buvo supažindinti su klasterių veiklos finansavimo priemonėmis, kurios pastaraisiais metais padėjo vystyti klasterių tarptautinį bendradarbiavimą, bei ateities strategijomis. Taip pat buvo akcentuoti ir kuo didesnės pridėtinės vertės kūrimo aspektai, apjungiant tiek įvairių klasterių bendradarbiavimą, tiek inovacijų, technologijų ar pramonės 4.0 sprendimų vystymąsi ir galimybes.

Lietuvą šiemet atstovavo 9 atstovai, tarp kurių buvo ir LITEK™. Lazerinių ir inžinerinių technologijų sektorių atstovavo LITEK™ koordinatorius Julius Paužolis bei VšĮ Fizikos instituto mokslo ir technologijų parko verslo konsultantas Giedrius Valuckas. Abu dalyviai liko maloniai nustebinti renginio mastu bei susirinkusių dalyvių kompetencijomis ir pasiekimais.

Anot G.Valucko, „tokie renginiai naudingi skatinant bendradarbiavimą tarp įvairių sektorių bei šalių klasterių. Įspūdinga buvo matyti statistiką, kiek klasterių bendradarbiauja tarpusavyje, bendrų projektų augimą bei naujų klasterių įsitraukimą kiekvienais metais“.  Konferencijoje dalyviai patirtimi dalinosi ne tik tiksliniuose (B2B) susitikimuose, tačiau savo įkvepiančiomis sėkmės istorijas galėjo atskleisti ir organizuotose dirbtuvėse, kurių metu darbas vyko imituojant bei interaktyviai projektuojant bendradarbiavimą tarp skirtingų klasterių ir taip sukuriant paslaugų, inovacijų bei produktų infrastruktūrą – teigė G. Valuckas. Atlikus tam tikrus namų darbus, tokios konferencijos gali tapti puikiomis platformomis, siekiant pasisemiant patirties, rasti tarptautinius partnerius MTEPI iniciatyvoms bei kitoms bendroms veikloms.

J.Paužoliui be renginio dydžio įspūdį paliko ir tai, jog į konferenciją susirinko daugybė Europinį pripažinimą pelniusių (sertifikuoti Bronse, Silver ar Gold ženklais) klasterių atstovų iš Skandinavijos, Baltijos regionų, Centrinės bei Vakarų Europos šalių. „Klasteriai, su kuriais užmezgiau kontaktus, aktyviai ir noriai dalijosi informacija ir patirtimi, ieškojo tarpsektorinio klasterių bendradarbiavimo galimybių, buvo linkę plėtoti bendradarbiavimą“ – džiaugėsi LITEK™ koordinatorius.

LITEK™ atstovai teigė, jog intensyvūs tiksliniai (B2B) susitikimai buvo itin naudingi, kadangi jų dėka pavyko užmegzti naujus kontaktus su mikrotechnologinų, biotechnologijų, IT, optoelektronikos, automobilių, kosmoso, gamybos technologijų sričių ir kt. sektorių klasteriais.  Pasak J. Paužolio, kiti klasteriai itin domėjosi LITEK™ įmonių galimybėmis ir galimais bendradarbiavimo taškais: „gavau pasiūlymų mūsų įmonėms prisijungti prie jau veikiančių projektinių iniciatyvų, inicijuoti bendrus projektus pagal Innovation Express priemonę. Toliau tikimąsi sėkmingai pasinaudoti gauta informacija ir kontaktais bei sudalyvauti „Innovation Express“ programoje, dalinantis patirtimis su kitų valstybių ir sektorių klasteriais, siekiant įsijungti į tarptautines vertės kūrimo grandines“.