Singapūras – naujų galimybių žemė
Š. m. balandžio 2 – 7 dienomis Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio LITEK delegacija lankėsi Singapūre. Vizito tikslas – įgyti žinių apie egzistuojančias kliūtis parduodant ir bendradarbiaujant kuriant aukštąsias technologijas, konkrečiau, fotonikos ir medicinos sričių. Buvo siekiama ne tik ištirti LITEK klasterio narių galimybes atverti naujas rinkas, tačiau ir ieškoti Singapūre kuriamų aukštųjų technologijų, kurios būtų naudingos Europos įmonėms.
Vizito metu buvo susipažinta su Singapūro ir kitų ASEAN regiono šalių ekonomikos plėtros strategija, verslo kultūra ir rinkos poreikių paieškos galimybėmis, aplankytos tarptautinės parodos – MTA 2017 ir Asia Health 2017, verslo konferencija „Manufacturing Technology Asia 2017“. „Manufacturing Technology Asia 2017“ – didžiausias tokio pobūdžio renginys Pietryčių Azijoje, pristatantis naujausius gamybos technologijų pasiekimus tiksliosios mechanikos gamybos, 3D spausdinimo, automatizavimo ir efektyvaus gamybos valdymo srityse. Anot klasterio vadovo J. Paužolio, LITEK atstovus maloniai nustebino tai, kad praktiškai visos matytos technologijos ir procesai jau yra kuriamos arba įdiegtos ir klasterio įmonėse.
Vizito metu taip bat buvo aplankytas Fotonikos institutas Nanjango technologijos universitete, užmegzti kontaktai su „Lux Consortium“ klasteriu bei aptartos bendradarbiavimo galimybes. LITEK delegacijai pavyko užmegzti kontaktus su Lietuvos garbės konsulu Singapūre Andy Lim ir aptarti tarpininkavimo galimybes, skatinant įmones pasinaudoti Singapūru įėjimui į Kinijos ir kitų pietryčių Azijos regiono rinkas.
LITEK atstovai siekė įžvelgti Singapūro sėkmingo augimo receptą, kurį būtų galima pritaikyti ir Lietuvos ekonomikos sparčiam vystymuisi. Pirmiausia tai – darbštūs ir sumanūs žmonės, patogi geografinė padėtis (stotelė jūros krovinių perkrovimui) bei valstybės požiūris į investicijų mokslui ir technologijoms svarbą. Tam tikrų panašumų turi ir Lietuva, tereikia juos tinkamai išnaudoti