a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Parodos „Photonics Europe“ apžvalga

Parodos „Photonics Europe“ apžvalga

Š.m. balandžio 15-16 dienomis Briuselyje įvyko „Photonics Europe“ paroda organizuojama SPIE. Tarptautinė paroda įvyko Briuselyje jau trečią kartą iš eilės, kas antri metai, pradedant nuo 2010 m.

Tai viena iš didesnių šiais metais mokslinių konferencijų Europoje, kurią organizuoja Tarptautinė Optikos ir Fotonikos asociacija (SPIE). Kartu vyko ir Optikos ir Fotonikos paroda, kurioje dalyvavo ir LITEK klasteris. „Photonics Europe“ paroda vyko kartu su konferencija ir daugelio dalyvio nuomone yra didžiausia ir svarbiausia 2014 metų paroda kompanijoms dirbančioms lazerių ir fotonikos rinkose.
Parodoje pristatyti kelių klasterio narių stendai su produkcija – lazeriai, optinės lazerių komponentės, optoelektroniai ir elektrooptiniai mazgai.

Konferencijos temos buvo:

  • Mikro ir nano technologijos
  • Organinė fotonika
  • Bio- ir Nano- fotonika
  • Netiesinė optika ir jos pritaikymai
  • Naujovės lazerių ir jų stiprintuvų technologijose
  • Fotonika industriniuose taikymuose
  • Kvantinė optika

Į parodą, buvau nusiuntęs 100 klasterio „Lazerių komponentų“ katalogų ir 100 vnt. bendrųjų lankstinukų su USB katalogais, ir 100 vnt. lazerių katalogų. kuriuos parodoje išplatino klasterio narės EKSPLA ir EKSMA Optics ir aš, lankydamasis lazerių ir lazerių sistemų gamintojų stenduose.

Paroda truko tik dvi dienas, todėl darbas stende buvo gana intensyvus, nes konferencijos dalyvių skaičius buvo gana didelis ir visi norėjo aplankyti parodą per tas dvi dienas. Iš viso buvo ~1500 konferencijos dalyvių.

Parodos metu užmezgiau ryšius su Pietų Europos Fotonikos ir Optikos Klasterio (SECPhO) atstovais. Padarėme prezentacijas apie savo klasterius, aptarėme bendradarbiavimo galimybes tarp pačių klasterių ir klasterio narių. Sutarėme po parodos pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp LITEK ir SECPhO.

Akimirkos iš parodos: