a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Parodos „Photonics 2014“ apžvalga

Parodos „Photonics 2014“ apžvalga

Kovo mėn. 25-27 dienomis Maskvoje Ekspocentre įvyko specializuota tarptautinė „Photonics 2014“ paroda. Parodą organizavo Ekspocentras kartu su Rusijos Lazerių Asociacija. Parodoje dalyvavo 165 kompanijos iš Rusijos, Baltarusijos, Kinijos, Danijos, Vokietijos, Prancūzijos, Olandijos, Švedijos, Šveicarijos, Ukrainos, JAV ir Lietuvos. Vokietijos ir Kinijos kompanijos buvo pristatytos nacionaliniuose stenduose.

Parodoje buvo rodomi lazerinės spinduliuotės šaltiniai jų komplektuojančios dalys, optinės medžiagos ir jų apdirbimo technologijos, optiniai komponentai, šviesolaidžių optinė įranga, naktinio matymo prietaisai, optoelektronika, nanofotonika, biomedicinos įranga naudojanti fotonines technologijas, lazerinė medicina ir kiti dalykai susiję su fotonika.

Organizatorių duomenimis per tris parodos dienas joje apsilankė apie 9400 lankytojų. Kitais metais – 2015 ši paroda švęs savo dešimties metų jubiliejų ir vyks kovo mėn. 16-19 d.

Parodoje dalyvavo ir LITEK klasteris, kuris atstovavo dvi lietuviškas kompanijas – EKSPLA ir EKSMA OPTICS. LITEK klasteris turėjo 15 kv. m. stendą, kuriame buvo demonstruojami tik plakatuose klasterio įmonių produktai ir paslaugos. Taip pat buvo dalinami klasterio įmonių produktų katalogai ir lankstinukai. Parodoje buvo išdalinta ~100 klasterio „Lazerių komponentų“ katalogų ir 50 vnt. bendrųjų lankstinukų su USB katalogais, taip pat apie 100 vnt. lazerių optoelektronikos katalogų.

Parodos metu be darbo su parodos lankytojais ir interesantais taip pat buvo keletas susitikimų mūsų lazerių kompanijų partneriais iš Rusijos, kurie tiekia tam tikras lazerių medžiagų žaliavas ar tam tikrus optinius lazerinius elementus mūsų kompanijoms.

Keletas akimirkų iš parodos: