a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Parodos „Optatec“ apžvalga

Parodos „Optatec“ apžvalga

Gegužės 20-22 dienomis Frankfurte įvyko tarptautinė 12-toji „Optatec“ paroda, kurioje buvo pristatomos optinės technologijos, optiniai komponentai ir optinės sistemos. Paroda vyksta kas du metus Frankfurto parodų rūmuose.

Šiais metais parodą aplankė daugiau kaip 5200 tikslinių lankytojų, profesionalų dirbančių su optinėmis technologijomis ir optiniais komponentais. Parodoje prisistatė 540 kompanijų iš 28 pasaulio šalių. Daugiau kaip pusė visų parodos dalyvių – kompanijų buvo ne iš Vokietijos.

„Optatec“ paroda pripažinta pasauliniu mastu kaip ypač svarbi platforma informacijos apsikeitimui, komunikacijai ir verslui su specialiais pasiūlymais produkto vystymui ir gamybai, pramoniniam optinių komponenčių, optomechanikos, optoelektronikos, skaidulinės optikos, šviesolaidžių, lazerinių komponenčių ir gamybos sistemų naudojimui.

Parodoje dalyvavo ir keletas Lietuvos kompanijų – UAB „Altechna“, UAB „Optida“ ir kompanijos priklausančios LITEK klasteriui – UAB „Ekspla“ ir UAB „Öptolita“ rinkoje žinoma prekinio ženklo EKSMA OPTICS vardu. LITEK klasteris turėjo 18 kv. m. labai gerai įrengtą stendą ir atrodantį labai reprezentatyviai. Klasterio kompanijos jau turėdamos didelį pasaulinės lazerių rinkos dalyvių pripažinimą, ir galėdamas pagrystai didžiuotis savo produktais, matomiausioje stendo vietoje užrašė šūkį – „Pagaminta Lietuvoje“.

LITEK klasterio kompanijos pristatė optines, lazerines komponentes ir pikosendinį derinamos bangos ilgio lazerį PT200.

Parodos metu išplatinome 100 klasterio „Lazerių komponentų“ katalogų ir 100 vnt. bendrųjų lankstinukų su USB katalogais. Parodos metu be įprastų klientų iš mokslinės rinkos pavyko užregistruoti ir keletą užklausimų iš didesnių kompanijų OEM (originalios įrangos gamintojams) tiekimams. Tolimesnis darbas su produktų specifikacijomis ir derybos dėl produktų kainų ir tiekimų su šiais klientais įgyvendinamas jau po parodos.

Parodos metu, mane pakvietė ir aplankiau laisvą popietę firmą TOPAG,  kuri įsikūrusi Darmštate. TOPAG kompanija gamina inovatyvias Gausininio pluošto transformavimo į TOP HAT profilį optines sistemas. Buvau supažindintas su tų sistemų veikimo principais, jų darbu ir galimybėmis. Šis produktas būtų labai įdomus LITEK kompanijoms ypač toms kurios dirba mikro apdirbimo technologijų lazeriais vystyme.

Akimirkos iš parodos: