a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Palikti žinutę ant plauko? – ne bėda

Palikti žinutę ant plauko? – ne bėda

Š.m. spalio 9 – 13 dienomis vyko jau antrus metus organizuojama „Inovacijų savaitė 2017“, kurios metu buvo organizuojamos įvairiausios konferencijos, praktiniai užsiėmimai ir ekskursijos į inovatyvias įmones ar laboratorijas įvairiuose Lietuvos miestuose.

Spalio 12 – 13 dienomis parodų ir kongresų centras „Litexpo“ sukvietė visus į didžiausią Baltijos šalių inovacijų forumą „Innovation Drift“. Renginio metu vyko inovacijų paroda, kurioje dalyvavo ir LITEK™ klasterio nariai bei partneriai – Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC), UAB „Integrali skaidulinė optika“, UAB „Optronika“.

FTMC šiais metais pristatė Atviros prieigos centrų galimybes – įvairių bandinių įvertinimą elektroniniu video-mikroskopu, lazerinio mikroapdirbimo technologijų kūrimo ir taikymo galimybes, lazeriu inicijuoto selektyvaus polimerų metalizavimo elektronikai ant 3D paviršių technologiją, lustų mikro skysčiams formavimo technologiją, terahercines antenas ir unikalias Frenelio difrakcines gardeles. Vienas daugiausiai lankytojų dėmesio susilaukusių objektų – FTMC atviros prieigos centre lazeriu išgraviruotas FTMC logotipas ant žmogaus plauko bei lengvas ir paprastas įvairiausių 3D objektų optinis atvaizdavimas.

UAB „Integrali skaidulinė optika“ pristatė jos gaminamus šviesolaidinės optikos komponentus, tokius kaip lauko režimo adapteriai, ASE ir SRS filtrai, Faradėjaus rotaciniai veidrodžiai, PER poliarizatoriai ir kt. bei paslaugas. UAB „Optronika“ inovacijų forume pristatė įmonės teikiamas paslaugas – lazerinę reklamą, instaliacijas bei šou renginiams, taip pat ir reklamos įrangą – lazerinius projektorius bei „lazerinius debesis“.

VšĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parko“ surengta ekskursija „Innovation Drift“ parodos organizatoriams ir dalyviams, kur jie buvo supažindinti su čia veikiančia inovacijų ekosistema, LITEK™ klasterio išskirtinumu, atvirosios prieigos laboratorijomis bei čia įsikūrusiomis įmonėmis UAB „3D Prototipai“, UAB „Ferentis“, UAB „Integrali skaidulinė optika“.