MOSTA ir Interreg Europe programos projekte „Innovation Policy-mix Learning for Advanced Manufacturing in European Regions (MANUMIX)“ delegacijos vizitas LITEK™
Š.m. balandžio 17d. Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteryje (LITEK™) apsilankė delegacija iš Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) bei Interreg Europe programos projekte „Innovation Policy-mix Learning for Advanced Manufacturing in European Regions (MANUMIX).MANUMIX projektas vienija partnerius iš 4 Europos Sąjungos regionų t.y. Baskų krašto, Lietuvos, Pjemonto ir Velso, kurie, per inovacijų politikos vertinimą ir mokymąsi tarpusavyje, stiprina ir tobulina inovacijų politikos efektyvumą pažangios gamybos srityje (angl. Advanced manufacturing). Tikimąsi, kad projekto metu bus patobulinta dabartinės vertinimo sistemos, sustiprinti partnerių ir kitų Europos Sąjungos regionai, o visa tai padidins regioninės plėtros politikos krypčių ir programų, skirtų naujovių diegimui pažangios gamybos bei sumanios specializacijos srityje, įgyvendinimą.
Susitikime dalyvavo svečiai iš šių institucijų: Baskų inovacijų agentūros (Ispanija), Orkestra-Baskų Konkurencingumo instituto (Ispanija), Finpiemonte SpA (Italija), Baskų krašto (Ispanija), SPRI Baskų verslo plėtros agentūros (Ispanija), Centrinės projektų valdymo agentūros (Lietuva), Švietimo ir mokslo ministerijos (Lietuva), Velso vyriausybės (Jungtinė Karalystė), Velso Inovacijų Patariamosios Tarybos (Jungtinė Karalystė), Nesta-inovacijų fondo (Jungtinė Karalystė), Vilniaus universiteto (Lietuva).Renginio metu delegacijai buvo pristatyta Lietuvos lazerių asociacijos ekosistema, Lietuvos fotonikos sektoriaus perspektyvos, Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK™) geroji praktika vystant pridėtinės gamybos technologijas ir taikant jas lazerinių sistemų gamyboje. LITEK™ atstovai pasidalino patirtimi įgyvendinant tarptautinius projektus (RespiceSME, LaserGo) kartu su užsienio partneriais pagal didžiausios Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos Horizon2020, COSME priemones.
Vizito pabaigoje svečiai turėjo galimybę apsilankyti Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Lazerinių tehnologijų skyriaus laboratorijose, kur mokslininkai pristatė centre vystomas lazerinio itin kietų medžiagų mikroapdirbimo technologijas.