a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > LITEK nariams – Whale Done! mokymai

LITEK nariams – Whale Done! mokymai

2013 sausio 10-18 dienomis vyko LITEK mokymų sesija iš ciklo „Mokymai komandų formavimo ir bendradarbiavimo ryšių stiprinimo klausimais“, kurie yra dalinai finansuojami projekto „Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio tarptautinio konkurencingumo stiprinimas“ (Nr. VP2-1.4-ŪM-01-K-01-017) lėšomis.  Sausio mėnesio mokymų tema – „Pozityvumo reikšmė vadovavime ir bendradarbiavime“ paremta Whale Done! programa, sukurta kaip mokomoji medžiaga bendradarbiavimui, padedanti suprasti savo santykius su kolegomis, mokanti, kaip juos pagerinti, kaip ugdyti savo produktyvumą ir pasiekti geresnių rezultatų.

Dirbdami, siekdami asmeninių rezultatų mes vienaip ar kitaip turime bendrauti su aplinkiniais, kurti pastovius bei  patikimus santykius. Labai dažnai susiduriame su problema, kad organizacijose net negalvojama apie pozityvios aplinkos kūrimą. Žymiai parasčiau „įdarbinti“ vadinamajį GOTcha reagavimo būdą. GOTcha reiškia – „Štai tave ir pričiupau, kalės vaike!“. Jei darbuotojas ar kolega padaro klaidą, tai kažkas jau laukia už nugaros ir – GOTcha! Pastoviai naudojamas  GOTcha! yra tam tikra auklėjimo programa, kuri mums net nenorint, visai netyčia, pradeda mus kreipti ne į klaidų prevenciją, o į jų taisymą. Tokia vidinė organizacijos, grupės, pamainos kultūra yra save slopinanti ir pasmerkta. Kreipdami dėmesį į klaidų gaudymą, mes nenorėdami skatiname tai, ko norime išvengti – negatyvią elgseną…

Whale Done! būdas gali ženkliai pagerinti jūsų santykius su kitais – kolegomis, darbuotojais, vadovais. Šis būdas yra užkrečiamas ir perduodamas vieno kitam. Vyraujant pozityviai aplinkai, organizacijos produktyvumas gerėja, gerėja komandos moralė ir rezultatai. Whale Done! – tai pasitikėjimo sukūrimas, pozityvių pasikeitimų akcentavimas, o suklydus – energijos nukreipimas tikslui pasiekti.

Ši programa turi daug privalumų ir darbuotojui, ir organizacijai:
– Mažiau streso  – Whale Done! padeda eliminuoti stresą, susijusį su negatyviu bendravimu.
– Padarysite daugiau – kurdami pasitikėjimą, pastebėdami pozityvius dalykus aplinkoje, naudodami energijos nukreipimo metodą, Jūs padėsite sau ir aplinkiniams pasiekti didesnių rezultatų greičiau ir smagiau.
– Paprasčiausiai geriau jausitės – tai yra todėl, kad pradedame pastebėti ir kuriame pozityvius santykius.
– Geriausių darbuotojų išlaikymas. Tyrimai rodo, kad kuo toliau, tuo labiau darbuotojai nesidžiaugia savo darbu. 2002 metais JAV atlikus 5000 darbuotojų apklausą buvo nustatyta, kad savo darbu yra patenkinti tik 51% darbuotojų. Tokios pačios apklausos atliktos  1995 metai rezultatai buvo kur kas geresni –  59% . Pakeisti vieną darbuotoją atsieina 29-46%  nuo jo metinio atlyginimo. Vadovo pakeitimas „kainuoja“ du tris kartus daugiau nei nevadovo pakeitimas
– Padidėjęs darbuotojų išradingumas ir idėjų gausa. Kurdami pozityviais santykiais paremtą organizacinę kultūrą, jūs kuriate aplinką, kurioje smagu dirbti, norisi kurti ir dalintis idėjomis.
– Pagerėjusi vidinė bendravimo kultūra ir klientų aptarnavimas.  Kai darbuotojas jaučia rūpinimąsi juo, jis pats labiau rūpinasi aplinka ir klientais
– Pozityvūs žmonės aplink, gera amosfera, mažesnis sergamumas.

Mokymuose buvo ugdomi dalyvių gebėjimai paaiškinti, kaip pozityvūs santykiai ir Whale Done! „Puikiai padaryta“ gali padėti Jūsų organizacijai tapti dar geresne, identifikuoti būdus, kuriais pasiekiamas pasitikėjimas, apibūdinti ir pritaikyti energijos nukreipimo metodiką, apibūdinti ir pritaikyti keturis Whale Done! atsako žingsnius.