a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > LITEK narės ieškojo naujų galimybių parodoje „Photonics West 2014“, San Franciske, Kalifornijoje

LITEK narės ieškojo naujų galimybių parodoje „Photonics West 2014“, San Franciske, Kalifornijoje

Š.m. vasario 4-6 dienomis San Franciske įvyko Photonics West 2014 paroda – viena didžiausių pasaulyje parodų aprėpiančių lazerių ir fotonikos rinkas. Kartu vyko ir Photonics West mokslinė konferencija. Photonics West konferencija daugelio dalyvio nuomone didžiausia ir svarbiausia 2014 metų paroda kompanijoms dirbančioms lazerių ir fotonikos rinkose.

Iš viso į šį renginį užsiregistravo 21360 žmonių. Iš jų 5784 buvo konferencijos dalyviai, 8455 lankė tik parodą, 7121 buvo pačioje parodoje dalyvaujančių firmų atstovų. Parodoje dalyvavo net 1256 kompanijos. Pati paroda vyko dviejose didelėse „Šiaurės“ ir „Pietų“ salėse.

Šioje parodoje kaip ir kiekvienais metais dalyvavo ir lietuviškos kompanijos su savo stendais. Kai kurių lietuviškų kompanijų produkcija buvo atstovaujama JAV gamintojų, kurie inkorporuoja lietuvišką produkciją į savo lazerius ar sistemas, arba ši produkcija buvo tiesiog rodoma JAV atstovų stenduose. Dėl to gana sunkoka tiksliai įvertinti, kiek iš viso lietuviškų kompanijų dalyvavo parodoje. Didžiausias lietuviškas stendas buvo 54 kv. m. Šiame stende dalyvavo keturios kompanijos – EKSPLA, Šviesos Konversija, Standa ir EKSMA OPTICS. Šios kompanijos, vėlgi, JAV rinkoje atstovaujamos faktiškai lietuviško kapitalo (>90%) įmonės – Altos Photonics, Inc. Taip pat savo atskirus stendus turėjo Altechna ir Brolis Semiconductor.

Dar Lietuvoje LITEK rinkodaros specialistas Daugirdas Kuzma buvo iš anksto suderinęs ir parodoje susitiko su Švedijos klasterio „Fiber Optics Valley“ direktoriumi Jonas Dahlstrom ir su ACREO Swedish ICT – privataus mokslinio instituto vieno iš departamento vadove Asa Claesson. Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės tarp LITEK ir Švedijos klasterio „Fiber Optics Valley“. Taip pat tartasi dėl bendradarbiavimo tarp atskirų kompanijų, esančių šiuose klasteriuose. Sutarta pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp LITEK ir „Fiber Optics Valley“ ir apsilankyti vieni pas kitus, kad geriau būtų galima suprasti ir susipažinti su šių klasterių potencialu ir  galimybėmis.

Parodoje LITEK rinkodaros specialistas Daugirdas Kuzma turėjo daug susitikimų su įvairių kompanijų atstovais. Pavyzdžiui, su Coherent Inc., kurie užima apie 10 proc. visos pasaulinės lazerių rinkos, buvo diskutuojamos naujo produkto – specialios Pokelso celės tiekimo galimybės šiai kompanijai. Taip pat buvo suorganizuoti susitikimai su IMRA, Spectra Physics, Beamtech, Gooch and Housego kompanijomis dėl specialių lazerinių komponentų tiekimo šioms kompanijoms. Taip pat parodoje LITEK kompanijų pavedimu rinkodaros specialistas aplankė keletą mūsų tiekėjų-subkontraktorių iš Kinijos ir JAV tiekiančių žaliavas ar kitas paslaugas LITEK kompanijoms.

Į parodą buvo nusiųsta 100 vnt. klasterio „Lazerių komponentų“ katalogų ir 100 vnt. bendrųjų lankstinukų su USB katalogais, kuriuos parodoje išplatino klasterio narės EKSPLA ir EKSMA Optics.

Parodos metu išaiškėjo didesnio stendo LITEK kompanijoms poreikis ir sutarta kitais metais Photonics West 2015 parodos organizatoriams paduoti paraišką jau 9×9 metrų (81 kv. m.) stendui.

Akimirkos iš Photonics West: