a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Ieškoma bendradarbiavimo sričių su Pietų Afrikos Respublika

Ieškoma bendradarbiavimo sričių su Pietų Afrikos Respublika

Š.m. gegužės 15 d. Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteryje LITEK lankėsi mokslinių ir pramoninių tyrimų tarybos („Council for Scientific and Industrial Research“, CSIR) atstovas. Pieter Goosen, atsakingo už CSIR (ang. Council of Scientific and Industrial Research) DPSS (angl. Defence, Peace, Safety and Security) padalinio tarptautinį bendradarbiavimą ir verslo plėtrą, apsilankymas Vilniuje buvo atsakomasis vizitas į praeitų metų lapkričio mėn. surengtą vizitą į PAR.

„Jis rodo, kad pradinio vizito metu pavyko PAR sudominti Lietuvos pasiekimais moksle ir ypač lazerių srityje. Todėl Vilniuje pokalbiai vyko ne tuščioje vietoje: buvo apsikeista konkrečiomis idėjomis apie galimas bendras MTEP veiklos sritis ir dabar kamuolys – vėl PAR pusėje. Laukiame konkrečių uždavinių, prie kurių sprendimo galėtų prisidėti klasterio nariai: tiek įmonės, tiek mokslinių tyrimų laboratorijos. Dar nesenai atrodžiusi esanti taip toli, PAR jau atsirado mūsų radare“ – teigė LITEK projektų vadovas L. Eriksonas.

Mokslinių ir pramoninių tyrimų taryba yra pasaulinio lygio mokslinių tyrimų ir plėtros organizacija, įsteigta Afrikoje 1945 m. Taryba vykdo įvairius tyrimus inovacijų srityje, kurie prisideda prie gyvenimo kokybės gerinimo Pietų Afrikos Respublikoje. Vykdydama savo kompetencijas atitinkančius ir valstybei protitetinius mokslinius tyrimus, organizacija atlieka svarbų vaidmenį remiant vyriausybės programas.