a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > FTMC pasiekimai lazerinių tyrimų srityje apdovanoti 2020 mokslų premija

FTMC pasiekimai lazerinių tyrimų srityje apdovanoti 2020 mokslų premija

Vasario 4 d. Lietuvos mokslų akademija (LMA) paskelbė 2020-tųjų Lietuvos mokslo premijos laureatus. Šiuo prestižiniu apdovanojimu pagerbtos iš viso buvo šešios darbo grupės, tarp kurių ir Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Lazerinių tyrimų skyriaus mokslininkai. Technologijos mokslų srityje premija buvo skirta dr. Gediminui Račiukaičiui, FTMC Lazerinių technologijų skyriaus vadovui, dr. Mindaugui Gedvilui ir dr. Pauliui Gečiui už eksperimentinės plėtros darbą „Ultratrumpų lazerio impulsų sąveika su medžiaga ir jos panaudojimas lazeriniam mikroapdirbimui“. Penkiolikos metų (2005–2019) darbų ciklo tikslas – kurti ir realizuoti lazerines medžiagų mikroapdirbimo technologijas, remiantis lazerio spinduliuotės ir medžiagos sąveikos tyrimais ir skaitiniu modeliavimu. Darbų ciklas buvo pateiktas Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC), UAB „Ekspla„, UAB „Elas“ ir UAB „Precizika Metrology„.

Lietuvos mokslo premija – tai patvirtinimas bei įvertinimas ilgamečio mokslinio įdirbio, nagrinėjant aktualias mokslines problemas, įnešant svarų indėlį į tolesnę mokslo krypties raidą  bei prisidedant prie šalies konkurencingumo didinimo kuriant ir diegiant naujausias technologijas. FTMC Lazerinių tyrimų skyriaus mokslininkų grupės darbo bei rezultatų įvertinimas – tai paskata toliau kurti bei vystyti lazerines technologijas ir taip prisidėti prie Lietuvos vardo garsinimo.

Lietuvos mokslo premijos nuo 1993 m. kasmet skiriamos už Lietuvai reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius mokslinių tyrimų ir taikomosios mokslinės veiklos darbus.

Informacijos šaltinis: „Verslo Žinios