a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Ekskursija po mokslines laboratorijas nuotoliniu būdu – misija įmanoma

Ekskursija po mokslines laboratorijas nuotoliniu būdu – misija įmanoma

LITEK™ nariai pasikvietė baigiamųjų gimnazijos klasių moksleivius artimiau susipažinti su Lietuvoje sėkmingai vystomomis fotonikos lazerinėmis technologijomis. Praėjusį penktadienį, rugsėjo 18d.,  finišavo XVII mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“, privertęs pademonstruoti dalyvių ir organizatorių lankstumą dėl besikeičiančių COVID-19 pandemijos sąlygų. Susiklosčiusi situacija leido įrodyti, jog šiais laikais aplankyti mokslininkų darbo vietą ir artimiau susipažinti su jų veikla galima iš bent kurios pasaulio vietos. Šiais metais UAB „EKSPLA“ bei VMTI Fizinių ir technologijos mokslų centro, Lazerinių technologijų skyriaus darbuotojai (FTMC LTS) dalyvius įsileido į savo virtualias laboratorijas.

Renginio metu klausytojai buvo supažindinti su vienu iš lazerių pritaikymo technikų – metalo 3D spausdinimu. Šios technikos metu lazerio spindulys sluoksniais sulydo metalo dulkes kol išgaunamas norimas metalinis objektas. Labiausiai ši technika taikoma aviacijos ir gynybos, medicinos ir stomatologijos, automobilių pramonės sektoriuose. FTMC Lazerinių technologijų skyriuje yra atliekami įvairūs moksliniai tyrimai, siekiant praplėsti šios technologijos ribas – padarant ją greitesne bei pigesne lyginant su šiuo metu vis dar dominuojančiomis tradicinėmis gamybos technologijomis.

Kuo skiriasi parduotuvėse parduodamas lazeris nuo mokslinio lazerio? – vienas iš renginio dalyvių klausimų, į kuriuos buvo atsakyta EKSPLA rengtame seminare. Renginio metu dalyviai ne tik susipažino su pagrindiniais lazerinės sistemos veikimo principais, tačiau ir su jų skirtumais bei skirtingomis lazerių taikymo sritimis. EKSPLA – įmonė, turinti ilgametę patirtį lazerinių tyrimų ir lazerinės technikos gamybos srityje. Ji užima ženklią dalį pasaulinės mokslinių pikosekundinių lazerių rinkos, vienintelė pasaulyje gamina SFG spektrometrus, skirtus medžiagų paviršiams tirti, apdovanota lazerių „Oskaru“ prestižiniame konkurse „Prism Awards for Photonics Innovation“ (JAV).

 

„Erdvėlaivis žemė“ – jau septynioliktus metus rengiamas mokslo festivalis, tapęs didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu Lietuvoje. Šiemet festivalis siūlė 350 renginių, pritraukusių per 13 000 dalyvių. Festivalio metu visuomenei yra suteikiama galimybė ne tik sužinoti daugiau apie naujausias mokslo ir technologijų tendencijas, tačiau ir jas išbandyti.