a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Bendradarbiavimo galimybės su Ukrainos valstybinės įmonės konstruktorių biuru „Yuzhnoye“

Bendradarbiavimo galimybės su Ukrainos valstybinės įmonės konstruktorių biuru „Yuzhnoye“

Š.m. spalio 17 d. Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteryje LITEK™ viešėjo Ukrainos valstybinės įmonės konstruktorių biuro „Yuzhnoye“ atstovai – Loginovas Aleksandras Nikolajevičius ir Strelcova Tatjana Petrovna. Pagrindinis vizito tikslas buvo užmegzti ryšius su LITEK™ klasterio narėmis bei rasti sąlyčio taškus bendroms iniciatyvoms.

Susitikimo metu LITEK™ klasterio įmonių ir partnerių UAB „Integrali skaidulinė optika“, UAB „3D prototipai”, UAB „Optonas“, UAB „Elas”, UAB „Progresyvūs Verslo Sprendimai” ir UAB „Eksma Optics” atstovai pristatė pagrindines veiklos bei tyrimų kryptis. Konstruktorių biuro „Yuzhnoye“ atstovas L. A. Nikolajevičius dalyvius supažindino su savo atstovaujamos įmonės istorija bei ilgamete patirtimi  kuriant bei projektuojant kosminėje pramonėje raketas-nešėjas. Kadangi konstruktorių biuras „Yuzhnoye“ įgyvendindamas projektus dažniau atlieka generalinio rangovo funkcijas, diskusijų metu daugiausiai dėmesio buvo kreipiama į galimybes įsijungti į šių projektų tiekimo grandines su aukštos kokybės optoelektronikos komponentais. „Yuzhnoye“ atstovus domino geroji projektų valdymo, naujų produktų vystymo praktika, technologinės klasterio galimybės.

Konstruktorių biuras „Yuzhnoye“ išreiškė norą bendradarbiauti projekte „Horizontas 2020“ bei pakvietė klasterio įmones sudalyvauti ir pristatyti savo galimybes tarptautinėje 2019 gegužę vyksiančioje jų organizuojamoje kosmoso konferencijoje-parodoje. Š.m. gegužės 22 d. Kijeve organizuotame susitikime su Ukrainos Rados ir Ukrainos kosmoso muziejų atstovais, kuriame dalyvavo ir Lietuvos ambasados Ukrainoje įgaliotas ministras, komercijos atašė, kiti Lietuvos atstovai bei konstruktorių biuras „Yuzhnoye“, buvo aptarti bendradarbiavimo ir ryšių aerokosmoso srityje stiprinimo klausimai, susitarta pateikti pasiūlymus dvišalei Ukrainos-Lietuvos tarpvyriausybinei bendradarbiavimo komisijai, Lietuvos Ūkio ministerijai ir MITA.

Valstybinis Ukrainos konstruktorių biuras „Yuzhnoye“ kuria satelitus ir raketas. Įstaiga dalyvavo kuriant raketą-nešėją, iškėlusią į orbitą Europos Kosmoso Agentūros eksperimentinį daugkartinio naudojimo kosminį lėktuvą IXV. Dar Tarybų Sąjungos laikais įkurtas konstruktorių biuras „Yuzhnoye“ raketų technologijas šiuo metu tiekia Vakarų partneriams.