a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Informaciniai  > Skaidulinių lazerių startuolio sėkmė įvertinta 1,6 milijono eurų

Skaidulinių lazerių startuolio sėkmė įvertinta 1,6 milijono eurų

LITEK™ narė, UAB „Integrali skaidulinė optika“, patentavusi naują skaidulinių lazerių technologiją, pritraukė  1,6 mln. eur. investiciją iš „ Iron Wolf Capital“. Tai rodo didelį investuotojų pasitikėjimą šios įmonės vystoma technologija. 1,6 mln. eur. ankstyvosios plėtros etape iš tiesų atrodo įspūdingai, nes 3 mln. eur. investicijas lazerių sektoriuje prieš keletą metų buvo pritraukusi tik UAB „Brolis Semiconductors“.

UAB „Integrali skaidulinė optika“ kuriami bei gaminami inovatyvūs skaiduliniai lazeriai ir jų komponentai telekomunikacijoms, mokslui ir pramonei yra realūs pretendentai dar didesnėms investicijoms gauti, nes ultratrumpųjų impulsų lazerių rinka pasaulyje nuolat auga – net 25% per metus. Šios įmonės pasaulinį patentą turinti inovatyvi technologija gimė prie 5 metus , Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Lazerinių technologijų skyriaus mokslininkui dr. Kęstučiui Regelskiui sugalvojus naują būdą generuoti lazerio šviesą ir su kolega Nikolajumi Gavrilinu nusprendus kurti startuolį tolimesniam idėjos vystymui. UAB „Integrali skaidulinė optika“ direktorius Nikolajus Gavrilinas teigia, kad su šiuo metu gaminamu bei vystomu lazerinių sistemų generatoriumi turi ambicijų užkariauti pasaulį, nes jo savybės, tokios kaip greitas surinkimas bei itin didelis detalių ilgaamžiškumas, yra ypač aktualios pramonės įmonėms, kuriose įranga paprastai dirba 24 val. per parą.

Ar galima bus UAB “Integrali skaidulinė optika” pavadinti lietuvišku vienaragiu parodys pritrauktos investicijos ateityje.

Informacijos šaltinis: https://www.vz.lt/