a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Informaciniai  > Lietuvą Europos klasterių aljanse atstovaus kuriamas klasterių tinklas

Lietuvą Europos klasterių aljanse atstovaus kuriamas klasterių tinklas

Lietuvos siekis būti atstovaujama Europos klasterių aljanse buvo įgalintas spalio 2 d., Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros renginyje „Klasterių forumas“, pasirašant naują Lietuvos klasterių tinklo „Klaster.LT“ steigimo iniciatyvą. Šis tinklas  –  tai žingsnis į Europos klasterių aljansą, kurį šiuo metu sudaro 10 klasterių asociacijų iš įvairių šalių.

Jungtinės veiklos sutartį pasirašė MITA direktorius Kęstutis Šetkus, Lietuvos inovacijų centro ekspertas dr. Artūras Jakubavičius ir LitMea direktorius, SMART FOOD klasterio koordinatorius Giedrius Bagušinskas.

Į šią iniciatyvą jungiasi devyni geriausi Lietuvos klasteriai, turintys bronzinę meistriškumo žymą: Sveikatingumo klasteris iVita, Lietuvos medinių surenkamųjų namų klasteris – PrefabLT, Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris (LITEK™), LAuGEA klasteris, Lietuvos medicinos turizmo klasteris, Nacionalinis maisto ūkio klasteris, Fotoelektros technologijų klasteris, Vilniaus kino klasteris, SMART FOOD klasteris.

Pagrindinis tinklo „Klaster.LT“ tikslas – skatinti Lietuvos klasterių integraciją į tarptautines vertės kūrimo grandines, tuo suteikiant galimybę tapti žinomais Europoje, mokytis, dalintis patirtimi bei užmegzti kontaktus su kitais klasterių tinklais bei organizacijomis. Klaster.LT numato teikti rekomendacijas viešojo administravimo institucijoms nacionaliniu, regioniniu  ir ES lygiais dėl klasterizacijos aktyvinimo ir plėtojimo.

„Klasterių tarptautiškumas ir tarpsektoriškumas yra strateginis šio laikotarpio tikslas tiek Europos Sąjungoje, tiek Lietuvoje. Bendradarbiaudami kartu su kitais klasteriais galėsime ne tik veikti labiau koordinuotai tarptautinėje ar nacionalinėje plotmėje, bet ir didinti galimybes prisijungti į tarptautines vertės kūrimo grandines, taip suteikiant naudą klasterio nariams“ – teigia Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK™) vadovas Julius Paužolis.

MITA kuruojamo „InoLink“ projekto metu sukurta bendradarbiavimo platforma KLASTER.LT, veikianti kaip pagrindinis informacijos šaltinis, nuo šiol perauga į Lietuvos klasterių tinklą.

Nuotraukų šaltinis: http://klaster.lt/kuriamas-klasteriu-tinklas-atstovaus-lietuva-europos-klasteriu-aljanse/