a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Informaciniai  > CIOE 2020 viešinami LITEK™ narių pasiekimai

CIOE 2020 viešinami LITEK™ narių pasiekimai

Kinija –  viena didžiausių Lietuvoje pagamintų lazerių eksporto rinkų, kurios apimtys 2019 m. buvo 14 mln. Eur. Lazeriai sudaro didžiausią Lietuvos aukštųjų technologijų prekių eksporto į Kiniją dalį (74 proc. 2018 m. duomenimis). Išliekant augančiam sektoriaus susidomėjimui Lietuvoje kuriamomis lazerinėmis bei optinėmis technologijomis, Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK™) bei EKSMA  grupės narės UAB „Ekspla „ir UAB „EKSMA Optics“ aktyviai pristatė savo produktus bei paslaugas rugsėjo 9-11 d. Šendžene (Kinijoje) vykusioje optoelektronikos parodoje “ CIEO 2020 “. Kartu su jomis nacionaliniame Lietuvos stende pasiekimais dalinosi ir kitos Lietuvos lazerių asociacijos narės.

Anot parodos organizatorių, pasaulio ekonomikai laikinai sulėtėjus dėl COVID-19 pandemijos, tačiau stebint jos atsigavimo tendencijas, buvo norėta sugrįžti prie tradicinio parodos formato, taikant tam tikrus apribojimus: parodoje dalyvauti gali tik įmonės, turinčios vietinius partnerius ar atstovybes Kinijoje. Viso paroda pritraukė per šešis tūkstančius įmonių. 89 tūkstančiai dalyvių ieškojo potencialių partnerių, klientų, domėjosi naujausiais fotonikos pasiekimais ar rinkos tendencijomis.

Kaip teigia EKSMA grupės atstovybės Kinijoje vadovas Algirdas Petrašiūnas, nors renginys nebuvo labai orientuotas į lazerius ir optiką, tačiau dėl didelio organizatorių noro prisikviesti lietuviškas įmones, padedant komercijos atašė Kinijoje bei VšĮ „Versli Lietuva“, buvo nuspręsta dalyvauti parodoje. COVID-19 pandemijos kontekste paroda buvo pakankamai aktyvi greičiausiai dėl to, kad dalyvių srautus lėmė didesnė įmonių koncentracija Kinijos Guangdong’o provincijoje. Renginyje ne tik buvo demonstruota EKSPLA bei EKSMA Optics produkcija, bet ir tarptautiniame lazerių technologijų ir inovacijų seminare, vykusiame parodos metu, pristatytas pranešimas apie Lietuvos lazerinių technologijų įmonių ekosistemą.  Tikimąsi, kad reklama informaciniuose straipsniuose, parodos leidiniuose bei užmegzti verslo ryšiai netolimoje ateityje duos apčiuopiamą rezultatą.

2020 m. rugsėjo 9–11 d. Šendžene (Kinija) vykusi pirmaujanti pasaulyje optoelektronikos paroda „ CIOE 2020 “, rengiama nuo 1999 m. Šis renginys apima tiksliąją optiką, lazerines technologijas, IR, optoelektroninius jutiklius bei kitas fotonikos naujoves.