a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > Naujos bendradarbiavimo galimybės

Naujos bendradarbiavimo galimybės

Š.m. rugpjūčio 22 d. Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteryje LITEK lankėsi Indijos įmonės „Tonbo Imaging“ atstovai. Susitikimo metu buvo pasidalinta turimomis kompetencijomis bei aptartos galimybės bendradarbiauti: Arvind Lakshmikumar, „Tonbo Imaging” įkūrėjas ir generalinis direktorius, džiaugėsi susitikimu ir įžvelgė konkrečias sritis, kuriose būtų galima bendradarbiauti su LITEK narėmis.

Delegacija, sužinojusi daugiau apie LITEK klasterį bei jo nares, pristatė savo įmonės pagrindines veiklos kryptis ir sritis, kuriose labai domintų bendradarbiauti su Lietuvos fotonikos įmonėmis. Diskusijų metu buvo aptartos galimybės ateityje bendradarbiauti vaizdinimo sistemų, pritaikytų automobilių pramonei, kūrime.

Anot klasterio koordinatoriaus J.Paužolio, „tokios tarptautinės inovatyvios kompanijos kaip „Tonbo Imaging“ kuria galutinius produktus – pvz. vaizdinimo sistemas. Į jas galima ne tik integruoti klasterio įmonių gaminamus aukštos kokybės optoelektronikos komponentus, tačiau ir bendradarbiauti pačiame produkto vystymo procese bei sukurti ir pasiūlyti specifinius technologinius sprendimus. O žiūrint plačiau, pas mus sukoncentruota kompetencija fotonikos technologijų srityje skatina tarptautines įmones domėtis galimybėmis steigti tyrimų padalinius Lietuvoje“.

„Tonbo Imaging“ projektuoja, kuria ir diegia pažangias vaizdavimo ir jutiklių sistemas, skirtas suprasti ir kontroliuoti sudėtingą aplinką. Bendrovė naudoja novatorišką miko-optiką, mažos galios elektroniką bei realaus laiko vaizdo apdorojimą siekiant sukurti vaizdinimo sistemas, pritaikomas šiuolaikinio pasaulio įvairiose srityse. Šiuolaikiniai mūšio laukai, ypatingos svarbos infrastruktūros objektai, nepilotinė žvalgyba, transporto priemonės, važiuojančios tamsoje – pagrindinės veiklos sritys, pateikiančios sudėtingus iššūkius šių aplinkų vizualizavimui ir darbui su jomis.