a

LITEK veiklos koordinatorius
VĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“

Savanorių pr. 235 Vilnius, LT-02300
Telefonas: 8 5 266 16 40
Faksas: 8 5 260 23 17
El. paštas: info@litek.lt

LITEK™ > Įvykiai  > LITEK™ atstovai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros MITA ir Lietuvos inovacijų centro LIC organizuotame renginyje „Efektyvus klasteris“

LITEK™ atstovai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros MITA ir Lietuvos inovacijų centro LIC organizuotame renginyje „Efektyvus klasteris“

Š. m. kovo 29 d. LITEK™ atstovai dalyvavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros kartu su Lietuvos inovacijų centru organizuotuose Lietuvos klasteriams skirtuose mokymuose „Efektyvus klasteris“. Renginys buvo skirtas projekto  „InoLink“ brandinamų klasterių atstovams. Į mokymus susirinkęs gausus būrys dalyvių turėjo galimybę susipažinti su vienu iš šiuo metu jiems aktualiausių temų – klasterio veiklos optimizavimu ir efektyvinimu. Mokymus vedė žymus Badeno-Viurtembergo Klasterių agentūrai bei Inovacijų ir technologijų institutui vadovaujantis ekspertas dr. Gerd Meier zu Köcker, turintis didelę patirtį įgyvendinant klasterių ir inovacijų projektus Europoje, Afrikoje ir Azijoje.

Mokymai buvo patrauklūs tuo, kad jų metu teorinės žinios buvo grindžiamos praktiniais pavyzdžiais ir mokymų dalyviai skatinami būti aktyvūs atliekant jiems lektoriaus parengtas užduotis. Renginio metu suteikta naudinga informacija apie  klasterio struktūrą ir valdymą bei jo narių indentifikavimą pagal svarbą norint sėkmingai įgyvendinti klasterio strateginius tikslus taip pat supažindinta su „Cluster Mapping“ kaip įrankiu suprasti/nustatyti klasterio  vertės grandinę,  aptarti tvaraus finansavimo būdai (kaip efektyviai suderinti tarpusavyje viešąjį finansavimą, narystės mokesčius bei pajamas iš paslaugų ir tarptautinių projektų), klasterių tarptautinio bendradarbiavimo svarba. Mokymuose buvo nagrinėjama aktuali klasterių veiklos kokybės bei brandos vertinimo tema („Cluster labeling“), nes dabar bei ateityje bendradarbiaujant su užsienio partneriais labai svarbiu veiklos kokybės įrodymu tampa meistriškumo žymos (“European Cluster Excellence“) turėjimas. “European Cluster Excellence“ – tarsi vizitinė kortelė tarptautinėje bendruomenėje rodanti klasterių veiklos kokybę, todėl atitikti bronzinės/sidabrinės/auksinės žymos standartus turėtų būti kiekvieno jų tikslas bei siekis.